Çin’in 10’uncu nüfus sayımında 7 milyon memur sahaya inecek
21/09/2020 09:24:32

    Çin’in yedinci ulusal nüfus sayımı, bu yıl 1 Kasım günü, yaklaşık  yedi milyon memurun evlere giderek kayıt işlemlerine girişmesiyle  başlayacak. Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi Başkan Yardımcısı Ning
Jizhe konuyla ilgili yaptığı açıklamada sağlıklı bir nüfus sayımı  nüfusun kapsamı, yapısı ve dağılımına ilişkin komple bir görüntüyü  yansıtabildiği gibi demografik gidiş eğilimlerini de saptayarak ulusal  kalkınma stratejilerinin oluşturulmasını kolaylaştırdığını belirterek  yurttaşların,  kişisel ve ailelerine yönelik bilgileri açıklamak için  cep telefonları türünden mobil terminalleri kullanmaya da teşvik  edildiklerini de bildirdi.
    Çin Uluslararası Radyosunun mail yoluyla paylaştığı habere göre,  nüfus sayımı Çin yurttaşlarının adları, kimlik numaraları,  cinsiyetleri, aile durumları, eğitimleri, mesleklerine ilişkin olan ve  sair bilgilere yönelik verileri toplayacak. Çin, her 10 yılda bir  ulusal nüfus sayımı düzenliyor. Dünyanın en kalabalık ülkesindeki son  sayım, nüfusun 1,37 milyara vardığını ortaya koymuştu.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.