BASIN BÜLTENİ-SKODA Yapay Zeka Servis Uygulamasıyla dijitalleşmede bir adım önde olmayı hedefliyor
30/10/2020 18:13:52

    SKODA, teknolojiyi Akılcı Çözümlerle birleştirerek yeni bir akıllı  telefon uygulaması geliştirdi. "Sound Analyser" isimli uygulama,  aracın sesini dinleyerek ve yapay zekayı kullanarak otomobildeki  sorunun nedeninin tespit edilmesini hızlı ve doğru bir şekilde  belirlemeye yardımcı oluyor.
    Türkiye'de de bazı ŠKODA Yetkili Servisleri'nde pilot olarak  denenmeye başlanan "Sound Analyser" uygulaması, toplamda 14 ülkede  olmak üzere 254 serviste test ediliyor.
    Hassas ses kayıtları yaparak, alınan kaydın analizini  gerçekleştiren ses analiz uygulaması, bir tutarsızlık tespit ettiğinde  bunun ne olduğunu ve nasıl çözülebileceğini belirlemek için bir  algoritma kullanıyor. Yürüyen aksam, koltuk iskeletleri, klima  kompresörü, motorun hareketli parçaları ve şanzımana ait parçalar gibi  bileşenler de dahil olmak üzere birçok sesi hassasiyetle  algılayabiliyor.
      "Sound Analyzer" uygulaması, aracın mevcut durumunu güvenilir,  açık ve hızlı bir şekilde değerlendirmek ve gerekli işlem konusunda  teknisyenleri bilgilendirmek için yapay zekayı kullanıyor. Uygulamanın  kendisi kompleks bir yapıya sahip olsa da, son derece kolay  kullanımıyla birlikte süreci hızlandırıyor. Böylece onarım süresinin  kısaltılarak daha yüksek müşteri memnuniyeti elde edilmesi  hedefleniyor.
    Dijitalleşmeyi otomobillerine entegre eden ŠKODA'nın bu yeni  uygulaması, Satış Sonrası alanındaki dijitalleşmesinin bir adımı  olarak öne çıkıyor. Bu uygulamanın yanı sıra yapay zeka gibi  teknolojilerle daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunularak, müşteri  deneyimi daha ileriye taşınacak.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.