BASIN BÜLTENİ-EUROCONTROL: İstanbul Havalimanı 18-26 Kasım tarihleri arasında uçuş trafiğinde Avrupa'da birinciliğe yerleşti
27/11/2020 18:19:06

    Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü EUROCONTROL verilerine  göre İstanbul Havalimanı, 18-26 Kasım tarihleri arasında  gerçekleştirdiği uçuş trafiğiyle bir hafta boyunca Avrupa’da birinci  sırada yer aldı.
    Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü EUROCONTROL’ün verilene
İstanbul Havalimanı son bir haftada Avrupa’daki Havalimanları arasında  en fazla uçuş gerçekleştiren havalimanı oldu. İstanbul Havalimanı  böylece Avrupa’nın en yoğun havalimanları arasında yer alan Amsterdam
Schiphol, Paris Charles De Gaulle ve Frankfurt Havalimanlarını geride  bıtrakarak zirvede yer aldı.
    Pandemi sürecinde en yüksek rakama ulaşılacak
    İstanbul’un dünyaya açılan konumundaki İstanbul Havalimanı’nda,  belirtilen tarihler arasında arasında günlük ortalama 500’e yakın uçuş  rakamına ulaşıldı. İstanbul Havalimanı’nda son 25 Kasım’da 505 uçuş  trafiği yaşanırken, 26 Kasım’da ise bu rakam 494 olarak gerçekleşti.
27 Kasım Cuma(bugün) günü gerçekleştirilecek uçuşlar ise 590 uçuş  trafiğine ulaşılarak, 1 Haziran’da uçuşların yeniden başlamasıyla  birlikte en yüksek uçuş rakamına ulaşılması hedefleniyor.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.