FİNANS

BASIN BÜLTENİ-Emirates Grubunun yaklaşık 26.000 ön saftaki havacılık çalışanı iki doz aşılandı
25/02/2021 18:11:06

    Çalışanlarının ve yolcularının sağlık ve güvenliğine bağlılığını  gösteren Emirates, seyahat sırasında yolculara her temas noktasında  hizmet veren, tamamen aşılanmış ön saftaki çalışanlarıyla uçuş  gerçekleştiren ilk havayolu şirketleri arasında yerini aldı.
    Dubai'den saat 08:30'da Los Angeles'a hareket eden EK215 sayılı  uçuşun tüm havalimanı ve uçak içi yolcu deneyimine, tamamen aşılanmış   check-in, güvenlik, Business ve First Class dinlenme salonu ve uçuş  kapısı çalışanlarının yanı sıra mühendisler, pilotlar ve kabin ekibi  tarafından destek verildi.
    Ayrıca, uçuşun operasyonları da tamamen aşılanmış dnata uçak  görünüm, yükleme ve özel elleçleme ekipleri ile EK 215'in kargo ve  lojistik ihtiyaçları konusunda çalışan SkyCargo ekipleri tarafından  desteklendi.
    Emirates Grubu aşılama çalışmalarını sadece bir aydan biraz daha  uzun bir süre önce büyük bir süratle başlattı ve o günden bu yana
Grubun BAE'deki ön saftagörev alan havacılık çalışanının yaklaşık
26.000'i veya %44'ü ya Pfizer-BioNTech ya da Sinopharm aşılarının her  iki dozunu da aldı.
    Emirates Havayolu, Operasyon Direktörü Adel Al Redha yaptığı  açıklamada şunları söyledi: "Operasyon iş gücümüz, havacılığın ön  safında yer alarak yolculara seyahatlerinde  yardımcı olmakta  ve  temel ürünleri küresel topluluklara taşımaktadır. Çalışanlarımızı aşı  ile  korumak onlar için, toplumumuz için, operasyonlarımızın sorunsuz  yürütülmesi için ve bizimle seyahat ettiklerinde ek bir koruma daha  sağlaması açısından müşterilerimiz için önem taşımaktadır. Ön saftaki  çalışma arkadaşlarımızdan Covid-19 aşısı için büyük bir talep ve  katılımla çok olumlu bir yanıt aldık ve işletme genelinde aşılama  oranında devam eden bir yükseliş var.  Bu üç tip aşıyı ülkede  elverişli kıldıkları ve geniş kapsamlı bir Ulusal Aşılama Programını  birinci sıraya taşımada gösterdikleri çaba için BAEliderlerine   teşekkür etmek isteriz.''
    Yaklaşık 5.000 Kabin ve Kokpit Mürettebatı Covid-19 aşısının her  iki dozunu da almayı seçti. Ek olarak, diğer görevlerdeki binlerce
Emirates Grubu çalışanı daha şirketin kliniklerinde ve aşılama  merkezlerinde COVID-19 aşılarını olurken diğerleri BAE genelindeki çok  sayıda aşılama merkezlerinden birinde aşılarını olmayı tercih etti.
    Al Redha şunları ekledi: "Pandeminin başlangıcında, Emirates  seyahat deneyiminin her aşamasında yolcularımızın ve çalışanlarımızın  güvenliğini korumak önceliğimiz oldu ve bunu sağlamak adına   sıkı  güvenlik önlemlerini uygulamaya koyduk . Kendi aşılama programımızın  hızlı ilerleyişi ve yüksek katılım oranlarıyla uçuşlarımızın çoğunda  yakında tamamen aşılanmış çalışanlarımız hizmet verecek. Ayrıca güçlü  güvenlik önlemlerinin uygulanması ve daha fazla insanın aşılanmasıyla,  birçok ülke için sınır giriş kurallarının gevşemesini hepimiz artık  heyecanla bekleyeceğiz.
    Emirates Grubu aşılama programı, grubun dünya genelindeki  yolcularına, çalışanlarına ve topluluklarına verdiği sağlık ve  güvenlik sözlerini tutmak için aldığı tedbirler içerisinde en  yenisidir. Grubun aşı merkezleri ön saftaki havacılık çalışanlarına  öncelik vermek ve aşı sağlamak amacıyla haftanın her günü, günde 12  saat çalışmaktadır.
    BAE Covid-19'un yayılmasını önlemek için vatandaşları ve ülkede  ikamet edenler için dünyanın en yüksek aşılama oranlarından birine  sahiptir. BAE şu ana kadar 5,4 milyon doz Covid-19 aşısı uygulamıştır  ve Oxford Üniversitesi merkezli bir araştırma web sitesi olan Our
World In Data, kısa süre önce ülkenin dağıtım oranının 100 kişi başına
55,27 doz olarak dünyadaki en yüksek ikinci aşılama oranı olduğunu  rapor etmiştir.


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey