FİNANS

BASIN BÜLTENİ-Vaillant'ın 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM plus'a "En İyi Isı Pompası" Ödülü
11/06/2021 18:14:16

Daha yaşanabilir bir dünya için kaynaklarının büyük bölümünü  sürdürülebilirliğe ayıran Vaillant'ın, bu doğrultuda geliştirdiği ısı  pompası aroTHERM plus, İngiltere'de düzenlenen Green Home Awards'da
"En İyi Isı Pompası" ödülünün sahibi oldu. 

Yeni ürün geliştirme çalışmalarında tüm yaşam döngüleri boyunca enerji  verimli ve çevre dostu ürünlere öncelik veren Vaillant'ın bu  doğrultuda geliştirdiği, benzerlerine göre 700 kat daha çevreci ısı  pompası aroTHERM plus, İngiltere'nin önde gelen ev dekorasyon dergisi
Homebuilding & Renovating Magazine'in düzenlediği Green Home Awards'  da ödüle layık görüldü. Green Home Awards, daha sürdürülebilir bir  gelecek yaratma yolunda gezegenimizi koruma hedefiyle, yeşil  çözümlerde öncülük eden üreticileri ve tedarikçileri takdir etme  hedefiyle tasarlandı. Uzman bir jüri heyeti tarafından incelenen  aroTHERM plus, benzersizlik, verimlilik, çevresel referanslar ve  kullanım için uygunluk gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirildi ve  oyunun kurallarını değiştiren teknolojisiyle "En İyi Isı Pompası"  kategorisinin kazananı oldu.

Isı pompalarının hem verimlilikleri hem de doğa dostu yapıları ile öne  çıktığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel, "Bize  göre gerçekten devrim yaratacak bir cihaz olan aroTHERM plus'ın  uluslararası otoriteler tarafından da takdir edilmesinden büyük  mutluluk duyuyoruz. Günümüzde hibrit, hidrojen, hava, su, toprak  kaynaklı ısı pompaları gibi çok çeşitli yeni nesil teknolojiler  gündemdedir. İklimlendirme sektörü bu anlamda kuvvetli bir gelişim  içinde. Gelecekte özellikle ısı pompaları ve hidrojen ile çalışan  cihazlar öne çıkacak. Biz de geleceğin ısıtma sistemleri olarak  değerlendirdiğimiz ısı pompalarını uzun süredir tüketicilerle  buluşturuyoruz. aroTHERM plus ısı pompamız bu doğrultuda yaptığımız  yatırımlardan biri" diye konuştu.

Vaillant'ın 147 yıllık deneyimi ve teknolojisinin sonucu

Geleceğin ısıtma sistemleri olarak değerlendirilen ısı pompalarına  yatırıma devam eden Vaillant, aroTHERM plus ile şu anda piyasada  yaygın olarak kullanılan soğutucu akışkanlara sahip diğer sistemlerle  karşılaştırıldığında, CO2 emisyonu açısından yaklaşık 700 kat daha  çevreci bir çözüm sunuyor. Buna ilave olarak aroTHERM plus ısı  pompası, tüm kapasitelerinde sunduğu A+++ verimlilik değeri ile  sınıfının en tasarruflu cihazı konumunda bulunuyor. Yeni nesil doğal  soğutucu akışkana sahip aroTHERM plus, hem ısıtma, hem soğutma hem de  sıcak su kullanımını tek bir cihazda sunuyor. 4,5,8,12 ve 15 kW olarak  beş farklı kapasiteye sahip olan ürün, 75 °C su sıcaklığına ulaşabilme  özelliği ile evlerde var olan sistemlerin yenilenmesine gerek kalmadan  cihaz kurulumu yapılmasını da mümkün kılıyor. aroTHERM'de dış ünitenin  ses seviyesi üç metre mesafede 28 dB olarak hesaplanıyor. Bu ses  seviyesi fısıltı düzeyinde bir ses seviyesine tekabül eder. Bu sayede  dış ortamda da dahi sessizliğin konforu yaşanır.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey