FİNANS

BASIN BÜLTENİ-Araştırmalara göre yalnızca bu yıl, katlanabilir akıllı telefon pazarının geçen yıla oranla üç katına çıkması bekleniyor
18/06/2021 18:13:40

Samsung'un öncülük ettiği katlanabilir akıllı telefonlara  tüketicilerin ilgisi artmaya devam ediyor. Araştırmalara göre yalnızca  bu yıl, katlanabilir akıllı telefon pazarının geçen yıla oranla üç  katına çıkması bekleniyor. Bu yıl dünya çapında satılan her dört  katlanabilir akıllı telefondan üçü Samsung'a ait. Galaxy Z Fold2'nin  kullanıcı memnuniyet oranı yüzde 96 olurken, cihazı kullanan 10  kişiden 9'u yine katlanabilir bir akıllı telefon satın alacaklarını  belirtiyor.

Hızla büyümeye devam eden katlanabilir akıllı telefon pazarında başı  çeken önemli markalardan biri olan Samsung, ilk katlanabilir akıllı  telefonunun tanıtımını yaptığında yeni bir inovasyon dönemini de  başlatmış oldu. O günden bu yana katlanabilir bir akıllı telefondan  beklenenleri yeniden tanımlamaya devam eden Samsung  fotoğraf çekme,  bağlantı ve iletişim kurma konusunda başarılı çalışmalara imza atıyor.
Tüketiciler günümüzde çalışma, oyun oynama, paylaşma ve diğer tüm  görevler arasında geçiş yapma esnekliği sunan akıllı telefonları her  zamankinden daha fazla talep ediyor. Çoklu görev açısından güçlü,  eğlenceyi sürükleyici hale getirebilen akıllı telefonlar istiyor.
Samsung da bu ihtiyacı karşılamak amacıyla kişiden kişiye değişebilen  akıllı telefon özellikleri için tasarladığı iki ayrı katlanabilir form  seçeneğini tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Galaxy Z Serisi ile yepyeni olasılıkların kapıları açıldı
Sundukları geniş ekran alanı, esneklik ve çoklu görev özelliği  sayesinde, katlanabilir akıllı telefonlar ile birçok şey  yapılabiliyor. Oyun oynamak, video izlemek veya tablet deneyiminde  olduğu gibi birden fazla görevi bir arada gerçekleştirmek üzere Galaxy
Z Fold2'yi ana ekranı açık olarak kullanmak mümkün. Telefonlarının  tablet boyutundaki ekranını çok seven Galaxy Z Fold2 kullanıcıları,   bu cihazı tercih etmelerindeki ana nedenin bu ekran özelliği olduğunu  belirtiyor. Galaxy Z Fold2'yi 7,6 inç ekran boyutunda eller serbest  görüntülü konuşma yapmak, e-kitap okumak, oyun oynamak, e-posta  yanıtlamak ve belgeleri üzerinde daha verimli bir biçimde çalışmak  için kullanıyorlar.

Galaxy Z Flip kullanıcıları ise cihazın şık ve modaya uygun,  katlanarak avuç içine sığabilen ve açıldığında büyük ekranlı bir  akıllı telefona dönüşebilen tasarımını sevdiklerini belirtiyor. İkonik  tasarım ve kompakt formu, kullanıcıların Galaxy Z Flip'i seçmelerinin  en önemli nedeni. Kullanıcılar fotoğraf ve videoları yeni yöntemlerle  çekebilmelerini sağlayan Esnek Mod'unu kullanmaktan da keyif alıyor.
Eller serbest görüntülü konuşmada da Galaxy Z Flip ekranına mükemmel  açı verilebiliyor.

Bu deneyimler sürekli olarak iyileşmeye de devam ediyor. En popüler  uygulamaların birçoğu, hâlihazırda katlanabilir akıllı telefonlarda en  verimli kullanıma göre uyarlanmış durumda. Uyumlu uygulamaların sayısı  da artmaya devam ediyor. Cihaz ekranını tıpkı bir dizüstü bilgisayar  gibi katlanmış bir açıda kullanmayı sağlayan Esnek Mod ile  kullanıcılar en sevdikleri YouTube kanallarını izlemenin, Google Duo  üzerinden görüntülü sohbet etmenin, arkadaşlarıyla sohbet ederken aynı  anda dizi izlemenin yeni yollarını keşfedebiliyor.

Kullanıcıların katlanabilir akıllı telefonlara ilgisi büyük
Araştırmalar da katlanabilir akıllı telefonlara olan yoğun ilgiyi  ortaya koyuyor. Dünya çapında katlanabilir telefon pazarının yalnızca  bu yıl geçen yıla oranla üç katına çıkması bekleniyor. Geçtiğimiz ay  yapılan bir araştırmaya göre de ABD'li tüketicilerin yarısı, satın  alacakları bir sonraki cihazın katlanabilir bir akıllı telefon  olabileceğini belirtiyor. Bu yıl dünya çapında satılan her dört  katlanabilir akıllı telefondan üçünün Samsung'a ait olduğu  belirtiliyor. Samsung'un yaptırdığı kurumsal Galaxy Z Fold2 tüketici  araştırmasına göre, Galaxy Z Fold2'nin kullanıcı memnuniyet oranı  yüzde 96 ve cihazı kullanan her 10 kişiden 9'u yine katlanabilir bir  akıllı telefon satın alacaklarını belirtiyor.

Bundan yaklaşık on yıl önce ilk geniş ekran akıllı telefonlarda öncü  rol oynamaya başlayan Samsung, geniş ekran akıllı telefonların oyun  oynamadan, video izlemeye ve çalışmaya kadar birçok açıdan  kullanıcılara daha fazlasını sunabilecek potansiyelini öngörmüştü.
Geçtiğimiz on yılda, akıllı telefonların ortalama ekran boyutu  neredeyse iki katına çıktı. Bugün ise geniş ekran cihazlar bir  standart haline gelmiş durumda.

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlara herkesin erişebilmesi için  çalışıyor

Samsung son dönemde katlanabilir akıllı telefonları daha erişilebilir  hale getirme yönündeki çalışmalarının bir parçası olarak  kullanıcıların bu deneyimi yaşayabilmeleri için yeni ve yaratıcı  yollar geliştirdi. En yeni katlanabilir akıllı telefonlarında  kampanyalar düzenledi ve katlanabilir akıllı telefon sahiplerine özel  avantajlarla, kapsamlı ve özel müşteri destek hizmeti Z Premier'e  erişim sundu. Ayrıca Galaxy Z Serisi satın alanlara katlanabilir cihaz  teknolojisinin kendilerine uygun olup olmadığını görmeleri için Dene  ve Satın Al programı da uygulandı. Bu program sayesinde Galaxy Z Flip  veya Galaxy Z Fold2'yi deneyimleyen kullanıcılar, cihazlarına daha da  yüksek oranlarda uyum sağladılar.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://www.metalsmarket.net
    http://twitter.com/ForeksTurkey