FİNANS

BASIN BÜLTENİ-DAZE, lezzet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor
16/09/2021 18:14:57

DAZE, İstanbul’un tarihi ve kültürel dokusuyla dikkat çeken semti
Akaretler’de lezzet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Şehrin yeni  buluşma noktası olacak DAZE Akaretler, misafirlerine modern  gastronominin ve miksolojinin özgün örneklerini sunarken, bu deneyimi  sanat ve müzikle zenginleştiriyor.

Şehrin tarihi ve kültürel dokusunun hissedilebildiği ender  semtlerinden Akaretler’de, ekim ayında yeni bir restoran misafirleri  ile buluşmaya hazırlanıyor. Tarihsel dokunun sosyal bir parçası haline  gelme hedefiyle hareket eden DAZE Akaretler, modern gastronomi ve  miksolojinin örnekleriyle misafirlerine kapsamlı bir deneyim sunuyor.
Bu deneyimin vazgeçilmez ve önemli parçası olan müzik ise DAZE’in  modern ritmini belirliyor.

Butik bir restoran anlayışı ile hizmet vermeye başlayacak olan DAZE
Akaretler, bu anlayışı hizmet ve ürünlerin kalitesi ve deneyimli  ekibinin sunacağı servisteki özene de yansıtıyor. Pazar günleri hariç
11:00-02:00 saatleri arasında açık olacak restoranda öğle ve akşam  için farklı menüler servis ediliyor.

Modern Akdeniz mutfağının sunulacağı menüde, yerel ve mevsiminde  kullanılan ürünler ön plana çıkıyor. Kontrastlar yaratmak için egzotik  meyveler ve baharatlardan faydalanılan mutfakta, evrensel gastronomi  teknikleri birleştirici unsur olarak görev yapıyor. Menüler mevsimsel  ürünlerle birlikte değişeceği için misafirleri sürekli yenilenen  sürpriz imza lezzetler bekliyor.

DAZE Akaretler’in mimari restorasyonunun her aşamasında yapının tarihi  dokusunun ve içindeki yaşanmışlıkların korunması hedeflendi. Dönemin  mimari özelliklerinin dikkat çektiği mekanda, iç alandaki detaylar,  modern şehir hayatını yansıtmak üzere kurgulandı. Akaretler’de 41  numarada konumlanan DAZE, misafirlerin sanatla buluşmaları için de  mükemmel bir atmosfer sunuyor. DAZE Akaretler’in duvarları düzenli  olarak çağdaş sanatçıların eserlerini misafirleriyle buluşturmaya  devam edecek.


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey