FİNANS

BASIN BÜLTENİ-Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, Tüyap Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açtı
16/09/2021 18:15:03

10 milyar dolarlık büyüklüğe sahip züccaciye sektörünün buluştuğu 31.
Uluslararası Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, Tüyap Fuar
Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Avrupa’nın ve Türkiye’nin  ilk ve tek bambu üreticisi Bambum, 4 gün boyunca 3.hol D-10’da  misafirlerini ağırlayacak.  Züchex Fuarı ile her yıl Ortadoğu ve
Avrupa’dan çok sayıda satın almacıya ulaştıklarını belirten Bambum
Genel Müdürü Selman Yar, “Pandemi ile birlikte sağlıklı ve doğal olan  ürünlere ilgi arttı. Bambum olarak tabaktan servis takımlarına  bıçaktan kahvaltı setlerine kadar birçok mutfak gerecini bambudan  üretiyoruz. Ürettiğimiz bambu ürünler tüm dünyada yoğun ilgi görüyor.
Buna bağlı olarak 2021 ihracat hedefimizi 5 milyon dolar olarak  belirledik. Fuarda yapacağımız yeni yurtdışı anlaşmalarımızla bu  hedefimize kolaylıkla ulaşacağımızı düşünüyoruz. Şuanda 61 ülkeye  ihracatımızı gerçekleştiriyoruz. Fuarda ihracat ağımıza en az 10 ülke  daha eklemeyi planlıyoruz Seyşeller, Mauritius, Fildişi Kıyısı ve
Çeçenya hedeflediğimiz ülkeler arasında” dedi.

650 firma ile yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 35 bin ticari satın  almacının katıldığı Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, Tüyap Fuar
Merkezi’nde başladı. 3.hol D-10’da misafirlerini ağırlayacak olan
Bambum, emayeden bambuya porselenden döküme kadar binlerce çeşit  ürününü görücüye çıkardı. 

“Pandemiyle Birlikte Bambu Ürünlere İlgi Arttı”

Pandemiyle birlikte doğal ve sağlıklı olan mutfak gereçlerine ilginin  arttığını söyleyen Bambum Genel Müdürü Selman Yar, “ Doğal sağlık  sunan bambu ürünlerinden tabaktan servis takımlarına bıçaktan kahvaltı  setlerine kadar birçok mutfak gerecinde çeşitliliğimizi artırıyoruz.
Özellikle bambu ürünlerine yurtdışından yoğun ilgi görüyoruz. Züchex  fuarı özellikle ürünlerini yurtdışına pazarlamak isteyenler için  önemli bir fırsat. Bambum olarak ihracata 100 bin dolar ile başladık.
Daha sonra katıldığımız yurtiçi ve yurtdışı fuarlarla 3 milyon dolara  kadar ulaştık. 2021 hedefimizi ise 5 milyon dolar olarak belirledik.
Şuanda 61 ülkeye ihracatımızı gerçekleştiriyoruz. Seyşeller,
Mauritius, Fildişi Kıyısı, Çeçenya hedeflediğimiz bir ülkeler  arasında. Ayrıca Sahra altı Afrika önemli ve gelişmekte olan bir  pazar. Yakın zamanda ihracata başlayacağımız ülkelerin o bölgeden  çıkacağını düşünüyoruz” dedi.


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey