FİNANS

ANALİZ-Kıymetli Metaller(Troy Kıymetli Maden Ticareti)
20/10/2021 10:42:30

Altın dünkü seansta pozitif bir kapanışla günü tamamlarken, 1800  dolar/onsun altında işlem görmeye devam ediyor. 1764 dolar/ons  seviyesinden günü başlayan sarı maden, gün içinde 1785 dolar/ons  seviyesine kadar ulaşmasına rağmen bu seviyede kalmayı başaramadı. ABD
10 yıllık tahvil getirisi dünkü seansta 1,64 seviyesinin üzerine kadar  çıkarken, Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeyi kaydetmiş oldu. ABD
10 yıllık tahvilindeki yukarı doğru ivme altını baskılarken, günü 1769  dolar/onstan tamamladı ve yüzde 0,3 kazancı hanesine yazdı.

Gümüş ise dünkü seansta 24,13 dolar/ons seviyesine kadar uzanarak 6  haftanın ardından yeniden 24 dolar/ons seviyesinin üzerine test etmiş  oldu. Ancak bu seviyedeki hareketini gün sonuna kadar sürdüremeyen  beyaz maden, 23,66 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne  kıyasla hanesine yüzde 2 kazancı hanesine yazmış oldu.

Platin dünkü seansı 1042 dolar/onstan günü yüzde 0,6 kazançla  tamamlarken, 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapanış yapmaya  çalışıyor. Olası bir kapanışla birlikte platinin yeniden yukarı doğru  ivme hareketinin başlaması kaçınılmaz olabilir.

Paladyum günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olurken, 2097  dolar/onsluk kapanışıyla günlük bazda yüzde 4,1 kazancıyla seansı  tamamlamış oldu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası'nda dünkü seansta altın  işlemlerinin dünya fiyatlarına yakınsarken, hacimde toparlanmanın  sürdüğü bir seans geride kaldı. Toplamda 1.067 kg altın, 99 kg gümüş  işlemiyle gün tamamlandı.

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 

Kredi Hesaplama