FİNANS

BASIN BÜLTENİ-Era Real Estate Türkiye, Bayim Olur musun Fuarı’nda ziyaretçileri ile buluştu
25/11/2021 18:15:02

Gayrimenkulde dünya devi Era Real Estate Türkiye, 25-28 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşen Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük franchise fuarı olan 19. Bayim Olur musun Fuarı’nda A salonu, 177 numaralı stantta yerini aldı. 

Avrupa'da tanınan ve Türkiye’de sahil bölgelerinde güçlenen ERA, Ege ve Akdeniz’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin tercihi olması nedeniyle fuarda yoğun ilgi gördü.

1971 yılında kurulan ve 6 kıtada, 39 ülkede, 3 bini aşkın ofis ve 40 binin üzerinde danışman ile hizmet veren Era Real Estate Türkiye, 25 Kasım’da kapılarını açan 19. Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı Bayim Olur musun’da kurumsallığı, globaldeki bilinirliği ve sunduğu fırsatlarla önemli bağlantılar elde etti. 
Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük franchise fuarı olan Bayim Olur musun’da A salonu, 177 numaralı stantta yer alan Era, fuarda önemli bağlantılar gerçekleştirdi.
Sahil bölgelerinde güçlenen ve Avrupa’da bilinirliği yüksek olan Era Real Estate, yabancı yatırımcının da tercih sebebi olması nedeniyle franchise’daki avantajını ortaya koyuyor. Fuarda gerçekleştirdiği görüşmelerle birlikte Era, 2022’de franchise sayısını 100’e çıkarmayı planlıyor. Fuarda gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda Türkiye genelinde franchise çalışmalarının yoğunlaşacağını söyleyen Alphan Manas, 2023 yılında 150 ofis ve 2000 danışmana ulaşarak, gayrimenkul danışmanlık sektöründe Türkiye’nin ilk 3 markasından biri olmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Sahil bölgelerinde güçleniyor
Girişimci ve gelecek bilimcisi olarak tanınan Alphan Manas’ın 1 yıl önce Ülke Başkanı olarak görev yapmaya başladığı Era Real Estate Türkiye, 2023 yılında 150 ofis ve 2000 danışmana ulaşmayı hedefleyen Era Real Estate Türkiye, böylece Türkiye’de ilk 3 emlak markasından biri olacak. 6 kıtada, 39 ülkede, 3 binin üzerinde ofis ve 40 bini aşkın danışman ile hizmet veren Era Real Estate’nin globalde, özellikle Avrupa’daki bilinirliğinden yararlanan Era Real Estate Türkiye ofisi, sahil bölgelerinde güçleniyor. 

2023’te 150 şube
Era Real Estate Türkiye Ülke Başkanı Alphan Manas, Era Real Estate’nin şu anda, Türkiye genelinde 30 şube ile hizmet verdiğini, 2021 sonunda bu rakamı 40’a, 2022’de 100’e, 2023’te ise 150’ye çıkartmayı hedeflediklerini söyledi. 
Şubelerinin ağırlıklı olarak Ege, Akdeniz, Doğu Akdeniz’de yer aldığını dile getiren Manas, o bölgelerin çok hızlı gelişen, gayrimenkul fiyatlarının en çok arttığı bölgeler olduğunu söyleyerek, konut talebine bağlı olarak, franchise talebinin de arttığını ifade etti. 

Hedef ana caddeler
Özellikle istenilen franchise lokasyonlarının İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere, tüm illerde ana caddeler olduğunu dile getiren Manas, franchise almak isteyenler için Era’nın sahip olduğu avantajları şöyle özetledi: “Franchise almak isteyenlerin yabancı bir firmayı tercih etmesi daha doğru olur. Çünkü yurt dışı kaynaklı bir firmanın özellikle hem eğitim hem prosedürler hem de kolaylık anlamında bir desteği var. Bu sektörde yabancı firma sayısı şu anda Türkiye’de 3. Biz de onlardan biriyiz. Bizim şu avantajımız var; biz daha yeniyiz. Dolayısıyla istediğiniz herhangi bir bölgede rahatlıkla franchise verebiliyoruz. Diğer firmalarda biraz daha zor olabiliyor, daha yaygın oldukları için. Bu bizim için bir avantaj, hızlı büyümemizi etkileyecek bir durum.” 

‘Yurt dışı kaynaklı olmamız 
franchise isteğini artırıyor’
Era’nın özellikle sahil şeridinde, tatil yörelerinde daha çok tercih edildiğini vurgulayan Manas, bunun nedeninin yurt dışındaki Türklerin Era’yı Avrupa’da çok iyi tanımaları olduğunu ifade etti. Era’nın Avrupa’da çok güçlü olduğuna değinen Manas, sadece Fransa’da 400’ün üzerinde Era olduğunu kaydetti. Bu durumun, marka bilinirliği yüksek olduğu için franchise alma isteğini artırdığına dikkat çeken Manas, Türkiye’de diğer markalara nazaran daha çok yayılmış, tanınan bir marka olmayı hedeflediklerini bildirdi. 

’30 farklı eğitim ve destek sunuyoruz’
Franchise ile ilgili detaylı bilgiler paylaşan Manas, sözlerini şöyle sürdürdü: “Franchise giriş bedeli 2021 yılı için 100 bin-50 bin TL arasında. Royalty bedeli gelir üzerinden yüzde 6+3. Yurt içi yüzde 6, artı yurt dışı yüzde 3. Biz franchise’larımızın her zaman yanındayız. Era ile ilk olmanın avantajını yaşayacaksınız. Franchise geliştirme hizmetlerimizden faydalanabileceksiniz. Yine kaliteli bir network, bir diğer avantajımız. Yabancı kökenli firmaların en büyük avantajlarından. Era Real Estate Akademi ile 30 farklı eğitimden faydalanabilecek, sürekli eğitim alabilecek, kendinizi geliştirebileceksiniz. Ayrıca Era Real Estate Türkiye’nin sağladığı pek çok önemli destekten yararlanabileceksiniz.” 

CNR Holding ve Medya Fors Fuarcılık’ın organize ettiği Bayim Olur musun Fuarı Gıdadan ev dekorasyonuna, gayrimenkulden güzellik merkezlerine, spor merkezlerinden, kafelere, kuru temizlemeden teknolojiye, otomotive kadar geniş sektör yelpazesinden katılımcılara ev sahipliği yapıyor. Fuar, yarattığı iş hacmi ile her geçen yıl önemli başarılara imza atıyor.


Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey

Kredi Hesaplama