FİNANS

BASIN BÜLTENİ-WeBee, İngiltere'de kurduğu şirketten sonra ABD pazarına geçmeyi planlıyor
03/12/2021 18:12:22

Türk girişimciler tarafından oteller için geliştirilen misafir etkileşim platformu WeBee, İngiltere Londra’da ofis açarak alanında dünya liderleri arasına girmeye hazırlanıyor.
Türk girişimciler tarafından geliştirilen ve temassız otelcilik uygulamalarında ülkemizde pazar lideri olan platform WeBee, geçtiğimiz aylarda 6 milyon TL daha yatırım alarak 38 milyon TL üzerinde değerlemeye ulaştı. Aldığı bu yatırım ile İngiltere’de ofis açan WeBee, İngiltere'de kurduğu şirketten sonra ABD pazarına geçmeyi planlıyor.
23 ülkede 170’tan fazla otele hizmet veren, halihazırda Türkiye’de pazar lideri olan WeBee, Londra ofisi ile Avrupa’daki varlığını güçlendirirken, yurtdışı operasyonlarını hızlandıracak. Ayrıca teknolojik anlamda da yatırımlar İngiltere ofis üzerinden devam edecek.

Misafir etkileşim pazarı 1 milyar doların üzerinde bir potansiyel barındırıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan WeBee Kurucu Ortakları Tansel Voyvodaoğlu ve Dr. Özgür Zan, " Türkiye’de lider konumunda olan markamızın bu atılımı bizi çok daha güçlü kılıyor. 2019'dan 2020'ye yüzde 50'nin üzerinde büyüdük. 2021 sonuna yaklaşırken aynı oranda büyüme bekliyoruz. Online temassız ve 360 derece hizmet sunan misafir etkileşim platformumuz sayesinde misafir memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için otelciler ve konuklar arasında dijital bir köprü oluşturduk. Böylece dünyaya açılarak 23 ülkeye hizmet verir hale geldik. WeBee ile turizmde teknolojinin varlığının muhakkak olması gerektiğini ve otellerle misafirler arasındaki etkileşim sonuçlarından da ne kadar değerli bir iş yaptığımızı somut olarak gördük. Sistemimizdeki otelcilere ve misafirlere gelen anlık bildirimler sayesinde otelin satış gelirlerinin dışında 50-60 katı gelir üreten otellerimiz var. İngiltere ofisimiz ile de global liderler arasında yer almak için ilk adımımızı atmış olduk. Birçok başarılı işbirliğine imza atarak hızlıca globalde ki sayılı firmaların arasına girmeyi hedefliyoruz. Londra ofisimiz operasyonlarımızı güçlendirmenin yanı sıra satış hızımız anlamında da bize önemli yarar sağlayacak.


WeBee Hakkında: Türkiye’nin ilk mobil yazılım firması olarak 22 yıldır mobil çözümler üreten Done İletişim ve Bilgi Sistemleri A.Ş.’nin 2017 yılında konaklama sektörü için geliştirmeye başladığı platform WeBee, 12 dil desteği ile 23 ülkede kullanılıyor.

WeBee, misafir memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için otelciler ve misafirler arasında dijital bir köprü oluşturan 360 derece bir misafir etkileşim ve deneyim platformudur. WeBee Platform otelcilerin iletişim, pazarlama ve günlük iş akışlarını dijitalleştirerek otelcilerin hayatlarını kolaylaştırır. Platform konaklama yolculuğunun tüm aşamalarında misafir etkileşimine odaklanarak misafir memnuniyetini artırır. WeBee’nin uluslararası ödüllü platformu sayesinde tek bir platform üzerinden otelciler müşterileri ile arasında iletişim bağını kuvvetlendirir, sadık müşteri kitlelerini artırır, online servis siparişleri ve oda yükseltmeleri ile yeni gelir kaynakları yaratmalarına yardımcı olur ve online işlemler ile temassız alanlar yaratır.


Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey

Kredi Hesaplama