Dev şirket Akgermanlar konkordato ilan etti

İzmir'in önde gelen sanayici ailelerinden Akgermanlar konkordato ilan etti. Ailenin başvurusunu değerlendiren İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bülent Akgerman, Levent Akgerman ve Öner Akgerman ile AKG Gazbeton, AKG Yalıtım, Ertuğ Balık ve More Su Ürünleri'ne 3 ay geçici mühlet verilmesini kararlaştırdı.

Dev şirket Akgermanlar konkordato ilan etti

İzmir'in tanınmış ailelerinden Akgermanlar dört şirketleri için mahkemeden konkordato talebinde bulundu. Mahkeme, dört şirket ile Akgerman ailesinden üç kişiye geçici mühlet verdi.

İzmir’in en eski sanayici aileleri arasında yer alan Akgerman Ailesi sanayiciliğe Bedri Akgerman’ın, Çimentaş Çimento Fabrikası’nı kurmasıyla atıldı. Çimentaş, Akgerman Ailesi tarafından 2001’de İtalyan, Cementir Holding’e 227 milyon dolara satıldı. 2019 başından itibaren ekonomik sıkıntılar yaşadığı öğrenilen Akgerman Grubu’nun konkordato ile sonuçlanan süreci başlamış oldu. Konkordato davasının duruşması 2020 Şubat’ında olacak.

İşte kararın yayımlandığı o ilan:

akgerrmanlar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ANLADIM,ALMANYA BİZİ KISKANIYOR,TÜRKİYE ROKET GİBİ UÇUYOR.
hep yabancı güçlerin oyunu bu, bay Kemal in suçu bu Baltık ülkeleri battı kişi başı gelir $ 10.000 enflasyon yok intihar eden aileler, kardeşler yok sonuç mu ? sonuç ta yok....
Şaşırdıkmı hayır ! Batan batana iflasın eşiğinde olan olana !
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler