Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emekliler ilk olarak geçen yıl verilmeye başlanan bayram ikramiyeleri için gün sayıyor. Önümüzdeki Kurban Bayramı'nda da emekliler biner lira ikramiye alacaklar. Peki, Kurban Bayramı emekli ikramiyeli ne zaman ödenecek?

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Bu sene Kurban Bayramı 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Buna göre ikramiyelerin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak.

BAYRAM İKRAMİYELERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİYOR?

Bayram ikramiyelerinden, SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri, şehit yakınları ve gaziler, ölüm aylığı alanlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri ve terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri faydalanabiliyor. İkramiye ödenecek tarihten önce emekli olanlar da ikramiye alabiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
özel sektorden 7000 günle emekli oluyorum.. mayış 1200 tl. arkadasşim devletten oluyor 3800 tl mayiş..adaletınizinnn.. .....................
@berasut pardon siz çalışırken neden SSK nızı askeri ücretten yatırlmasına müsade ettiniz diğer maaşınızı elden aldınız eğer tüm haklarınız bankaya yatsaydı SSK nız yüksek görünür o zaman fazla maaş alırdınız o yüzden kimse kusura bakmasın insanlar patronlara yalaklık olsun diye sesini çıkarmıyor emekli olunca car car konuşuyor önce haklarınızı arayın siizn sırtınızdan başkaları para kazanıyor bu sadece siizn için değil tüm çalışanlar için bir olunki kimse bölemesin..
@berasut Mayış değil, maaş olucak. Sana 1.200 TL. çok bile
@lyildirim_1969 biz adaletten bahsediyoruz,lafi bilmem nereden anlamayın.bu ülkede asgarı ücret 2020 tl 1000 mayışmı olur...
@berasut yarın seçim olsa gene akp ye oy verirsin demi
@berasut ‘OLUCAK’ değil ‘ OLACAK’ yazılır. Sen önce kendini düzelt başkalarını düzelteceğine.
@impressor Hahahaaaaa...)))))
@lyildirim_1969 Keşke herşey sizin söylediğiniz kadar basit olsa.Asgari ücretten fazla alıyorsanız bile hakkınızın SSK ya yansımasını istediğiniz an kapıya koyulursunuz.Bu ülkede bu krizde de bir daha zor iş bulursunuz. Arkadaş sanırım devleti emsal gösterirken yandaşların işe alınıp ballı emekli olduğunu söylemek istemiştir.
@berasut ya on numarasın çok güldüm.
@lyildirim_1969 Güzel söylüyorsunda ,çalışanının vergi sigortasını neden işveren ödüyor.Çalışanın ödemesi daha iyi değil mi?Devlet de bu işte suçlu.
para yok devlette
alın helal olsun ama sonra hükümet devlet kötü demeyin
Devletin yerinde olsam 1 kurus vermem cok kaldiriyorsunuz bunlarin burnunu
@frmcek doğru sen emekli olmayacaksın sen yaşlanmayacaksın sen elin ayağın tutmayıp başkasına muhtac olmayacaksın bu ülke senin misislliler yüzünden bu halde zaten gitte resi seni çalışma bakanı ve ekonemi bakanı yapsın birlikte ÜRKİYEYİ KALDIRISINIZ olmazmı oy zamnı gelince birbirinize oy verir kendin pişir kendin ye yaprsınız
@lyildirim_1969 akp ye oy verenler şikayetçi iyi oluyor hatta 500 versin emekli maaşı size vericeği emekli maaşından kesip gemicikler alınsın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler