Otomotiv sektöründe 130 bin çalışan için grev kararı

Tofaş, Oyak Renault gibi büyük otomobil fabrikalarının da aralarında bulunduğu 200 iş yerinde 130 bin otomotiv ve yan sanayi işçisi için grev kararı alındı.

Tofaş, Oyak Renault gibi büyük otomobil fabrikalarının da aralarında bulunduğu 200 iş yerinde 130 bin otomotiv ve yan sanayi işçisi için grev kararı alındı. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’na (MESS) bağlı iş yerlerinde grev kararı alındığını duyurdu.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ile Türk Metal Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri çıkmaza girdi. Türk Metal Sendikası da yaklaşık 200 işyerinde grev kararı alındığını duyurdu.

Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, metal işçisine dayatılan yoksulluk ücretini kabul etmediklerini belirterek, "İşveren ile masada anlaşamadık. Bugün itibarıyla grev kararı aldık. Sendikamız üyelerimizin hak ve özgürlükleri için mücadelesini kararlılıkla sürdürecek, temsil ettiği üyelerinden aldığı güçle yolundan dönmeyecektir. Kararımızın sendikamıza, üyelerimize ve işçi sınıfımıza hayırlı, uğurlu olsun." dedi.
Pevrul Kavlak yarın Bursa’da geniş katılımla bir basın toplantısı düzenleyecek. İşçiler 19 Ocak Cumartesi günü de Bursa’da sanatçı Haluk Levent’in de katılacağı dayanışma mitingi gerçekleştirecek.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
yarın meydanlara insin hemen gaz su geri grew başlamadan biter götü yiyen grew yapar demişti sayın cumhurbaşkanı ;(
ULAN İŞE GİRMEK İÇİN 40 (KIRK) TAKLA ATARIZ SONRADA NEYMİŞ GREV GREVE İŞE GİRMEDEN ÖNCE YAPDA GÖRELİM ENSE KALINLIĞINIZI
eşine az rastlanabilecek bir cahilsin.
@yildirimorhan62 cahil adam sana asgari ücret bile fazla
@yildirimorhan62 bravo güzel yorum
@kbektas60 sanada akıl lazım
HAK VERİLMEZ,ALINIR.5-10 GÜN TREN,UÇAK V.S. ÇALIZMAZ İSE ÜLKE BATMAZ MERAK ETMEYİN.DEMOKRASİLERDE HAK DİRENİŞLE ALINIR. DÜNYA ÜLKELERİ İŞ YASASINDAKİ İYİLEŞTİRMEYİ 1789 FRANSIZ İHTİLALİNE BORÇLUDUR.İHTİLAL 1930 OLSAYDI O KADAR GEÇ KALINIRDI.BAK FRANSA BATTIMI,BATMADI HÜLOĞLARA DUYURULUR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler