Yörsan'da kriz! Fabrika için iflas dilekçesi verilince işçiler isyan etti

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde süt ve süt ürünleri üretiminde bulunan Yörsan adlı fabrikanın konkardato ilan etmesinin üzerinden bir yıla yakın zaman geçmesinin ardından iflası için mahkemeye dilekçe verilmesi işçileri isyan ettirdi. İşçiler fabrika önünde toplanırken, yapılan uygulamaya karşı Balıkesir milletvekillerinden yardım istedi.

Yörsan'da kriz! Fabrika için iflas dilekçesi verilince işçiler isyan etti

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde üretimde bulunan Yörsan fabrikası 1 yıl kadar önce konkardato ilan etmişti. Aradan geçen zaman zarfında fabrika üretime devam ederken firma tarafından iflasın istenmesine yönelik mahkemeye dilekçe verilmesi ortalığı karıştırdı. Özlük haklarını alamayacaklarını iddia eden işçiler fabrika önünde toplandı. Bir işçi yaptığı konuşma ile durumu özetlerken şu ifadeleri kullandı. "2019 Aralık 10 bugün. Yörsan'dayız. Satım olacak ve iflas aşamasında. Herkes mağdur. Yaklaşık 300 kişiyiz. Satış olmasını engelliyorlar. Bazı bankalar ile anlaşma olmuyor, anlaşılması gerekiyormuş. Şu an polis ekipleri de geldi. Milletvekillerimizden yardım istiyoruz" denildi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Hamdolsun.. Enflayon düştü , faizler sıfırlandı..uçeyeahhh...
Burası çokomelli
kıdem tazminatı fonuna karşı çıkan çapulcu ve sendikalar hadi ödeyin bu adamların hakkını
Ses gelmiyor duymuyorlar sizi onların gözleri var ama göremezler kulakları var ama duymazlar beyinleri var ama kullanamazlar
bravo kardeşim.emekcinin, kıdem tazminatına çıkan, vatan ve emekçi hainidir.
Çalışanlar Devr alabilirsiniz Diyeceğim ama Emin olun Gelecek Endişe Verici.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler