8 Ekim dolar ne kadar? (Trump'ın açıklamaları sonrası dolarda son durum)

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine sınır ötesi herekat hazırlığı yapması sonrası, ABD Başkanı Trump'tan gelen açıklamalar dövizde hareketliliğe neden oluyor. Trump'ın Türkiye'ye yönelik 'yaptırım' açıklamasının ardından dolar yükselişe geçti. İşte 8 Ekim dolarda son durum...

8 Ekim dolar ne kadar? (Trump'ın açıklamaları sonrası dolarda son durum)

Bir süredir aşağı yönlü devam eden dolar kuru Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrasında da bu seyrini sürdürmüştü.

TRUMP'IN SÖZLERİ PİYASALARI ETKİLEDİ

Suriye’deki PKK hedeflerine operasyon yapılmasının gündeme gelmesinin ardından yükselişe geçen Dolar/TL Amerikan Başkanı Trump’ın ‘Türk ekonomisini yok ederim’ sözleri üzerine 5,80’in üzerine çıktı.

Saat 08:45 itibarıyla Dolar/TL 5,84’ten işlem görüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
büyüksün trump reis dünya reis görsün birileri gibi eyyyy deyip yandaş kandırmıyorsun. Bay recep ve damadı hani ekonomi çok iyiydi ? Adam bir twit attı dolar tepe taklak oldu. Bay recep senin bu laflarına kim inanır? Tabi ki sadece yandaşların inanır. Ufak at da yandaşların inansın bay recep.
Yıllardır hatta on yıllardır bu tehditlerle uğraşıyoruz. Nezaman ayağa kalkalım desek bu gavurlar 4 bir yanımızdan aşağı çekmeye çalışıyor. Bor madenini bir an evvel işlemeyi öğrenip ekonomimizi rahatlatmalıyız. Yoksa on yıllar sonra hala gavurlarla uğraşmaya devam ederiz.
Dolarizasyon var diyenler şimdi keşke 200 milyar dolar değilde 2 trilyon dolarımız olsaydı diyordur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler