İnanlar inşaat iflasını açıkladı

İnşaat sektörünün en büyük firmalarından birisi olan İnanlar İnşaat'ın patronu Serdar İnan'ın kayıplara karıştığı iddia edilmişti. Hem çalışanlarının hem de alacaklılarının Serdar İnan'a ulaşamadığı belirtiliyordu.

İnanlar inşaat iflasını açıkladı

Geçtiğimiz yıl FETÖ operasyonunda da gözaltına alınıp bırakılan Serdar İnan sessizliğini bozdu. Twitter hesabından açıklama yapan İnan, şirketinin iflasını istediğini açıkladı.

Serdar İnan; 1965 yılından bu yana faaliyet gösteren İnanlar İnşaat'ın kapısına kilit vurulduğunu açıkladı.

"ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINI ÖDEYEMEDİK"

Sosyal medya hesabında açıklama yapan İnan; FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığını hatırlatarak; hakkında henüz dava açılmadığını kaydetti.

Şirketin 600 çalışanının bulunduğunu aktaran İnan, çalışanların maaşlarını ilk kez bu ay başı ödeyemeyediklerini açıkladı.

"MALLARIMIZ BORÇLARIMIZI KARŞILAR"

200 milyon liralık borca karşılık Türkiye'de 300 milyon liralık varlığının olduğunu öne süren İnan, şirketin mal varlığının borçları karşılayabilecek seviyede olduğunu kaydetti.

İnan son olarak; şirketin iflasına karar verilecek alacaklılara olan borçların ödenmesini talep etti.

basliksiz-1-48


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Faizlerin yüksek olmasından etkilenen ne ilk şirket ne de son olacak. Benim üzgün olmam yetmez, ülkeyi yönetenlerin üzgün ve çözüm üretici olması gerekiyor. Ülkemi seviyorum ve herşeyin yolunda gitmesini istiyorum. Böyle olmaz!..
15 Temmuz bu ülkeye yasatilan en igrenc Ve kanli senaryoydu.sadece muhalefetin tasviyesi icin yapildi.peki neden sadece onlara.Cünkü Akp nin caiz olmayan icraatlarina biat etmeyen en büyük rakipti. sonrasina da bakin Furkan Vakfı...carsafli kadinlar yerlerde sürüklendi...konya emniyetinde hala iskence Ve küfürler ediliyor türbanli bacilarimiza...yapan ne ingiliz ne fransiz...dindar AKP...bu zulmün yarisini CHP yapsaydi cihad ilan ederdiniz...Islam bu degil...
Eeee yolll :)
bu daha başlangıç.bu ülkede yandaş müteahhitlerin borçlarını ödeyenler seçimlerde onların verdiği paralarla seçim mitingleri yapanlar ona buna seçim parası değitanlar şimdi ne yapacaksınız görelim.yakında sizin yandaşınız olan iş adamları sırayla iflasını açıklamaya başladığında bütün kirli çamaşırlar ortaya çıkmaya başlarsa ne yapacaksınız görelim.3-5 yandaşı zengin edeceğiz diye hamuduyla götüreceğiz diye bir ülkenin geleceği nasıl mahvedilirmiş kim açıklayacak çok merak ediyorum kimler hesabını verecek çok merak ediyorum.ona buna çamur atmakla laf ebeliği yapmakla olmuyor değilmi bu işler.
ve sonra uyandın baktın rüyaymış ve mutfağa doğru süzülüp bir bardak soğuk su...
geçmiş olsun düzgün adammış eğer borçlarını düşünüyorsa
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler