İnanlar inşaat iflasını açıkladı

İnşaat sektörünün en büyük firmalarından birisi olan İnanlar İnşaat'ın patronu Serdar İnan'ın kayıplara karıştığı iddia edilmişti. Hem çalışanlarının hem de alacaklılarının Serdar İnan'a ulaşamadığı belirtiliyordu.

İnanlar inşaat iflasını açıkladı

Geçtiğimiz yıl FETÖ operasyonunda da gözaltına alınıp bırakılan Serdar İnan sessizliğini bozdu. Twitter hesabından açıklama yapan İnan, şirketinin iflasını istediğini açıkladı.

Serdar İnan; 1965 yılından bu yana faaliyet gösteren İnanlar İnşaat'ın kapısına kilit vurulduğunu açıkladı.

"ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINI ÖDEYEMEDİK"

Sosyal medya hesabında açıklama yapan İnan; FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığını hatırlatarak; hakkında henüz dava açılmadığını kaydetti.

Şirketin 600 çalışanının bulunduğunu aktaran İnan, çalışanların maaşlarını ilk kez bu ay başı ödeyemeyediklerini açıkladı.

"MALLARIMIZ BORÇLARIMIZI KARŞILAR"

200 milyon liralık borca karşılık Türkiye'de 300 milyon liralık varlığının olduğunu öne süren İnan, şirketin mal varlığının borçları karşılayabilecek seviyede olduğunu kaydetti.

İnan son olarak; şirketin iflasına karar verilecek alacaklılara olan borçların ödenmesini talep etti.

basliksiz-1-48

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Faizlerin yüksek olmasından etkilenen ne ilk şirket ne de son olacak. Benim üzgün olmam yetmez, ülkeyi yönetenlerin üzgün ve çözüm üretici olması gerekiyor. Ülkemi seviyorum ve herşeyin yolunda gitmesini istiyorum. Böyle olmaz!..
15 Temmuz bu ülkeye yasatilan en igrenc Ve kanli senaryoydu.sadece muhalefetin tasviyesi icin yapildi.peki neden sadece onlara.Cünkü Akp nin caiz olmayan icraatlarina biat etmeyen en büyük rakipti. sonrasina da bakin Furkan Vakfı...carsafli kadinlar yerlerde sürüklendi...konya emniyetinde hala iskence Ve küfürler ediliyor türbanli bacilarimiza...yapan ne ingiliz ne fransiz...dindar AKP...bu zulmün yarisini CHP yapsaydi cihad ilan ederdiniz...Islam bu degil...
Eeee yolll :)
bu daha başlangıç.bu ülkede yandaş müteahhitlerin borçlarını ödeyenler seçimlerde onların verdiği paralarla seçim mitingleri yapanlar ona buna seçim parası değitanlar şimdi ne yapacaksınız görelim.yakında sizin yandaşınız olan iş adamları sırayla iflasını açıklamaya başladığında bütün kirli çamaşırlar ortaya çıkmaya başlarsa ne yapacaksınız görelim.3-5 yandaşı zengin edeceğiz diye hamuduyla götüreceğiz diye bir ülkenin geleceği nasıl mahvedilirmiş kim açıklayacak çok merak ediyorum kimler hesabını verecek çok merak ediyorum.ona buna çamur atmakla laf ebeliği yapmakla olmuyor değilmi bu işler.
ve sonra uyandın baktın rüyaymış ve mutfağa doğru süzülüp bir bardak soğuk su...
geçmiş olsun düzgün adammış eğer borçlarını düşünüyorsa
MERAK ETMEYIN YAKINDA GUMUSSUYU HALI GIBI ONLARDA ONCE IFLAS ISTEDI SONRA LEVENTTE BUYUK BIR AVM YAPTI IFLAS HIKAYE FAIZLER ALMIS BASINI GIDIYOR MILLETIN ALIM GUCU KALMADI ADAM ZEKI NE IFLASI AVM NEREYE YAPICAN BASTAN SOYLEDE ORDAN DAIRE ALALIM
AVM'DEN DAIRE ALAN ILK KISI OLARAK TARIHE GECERSIN , BU TICARI ZEKAYKA UCARSIN SEN BILADER :))
@database2577 @database2577 adam avm den ev alacam demıyor ıyı oku nereye avm yapacaksan soyle o semtten ev alacam dıyor degerlenmeden okiş ;)
varan 1.....
Ekonomiyi inşaat firmalarından sanan, her yeri beton yığınına döndürenlere kapak olsun! Ekonomimiz süper demekki niye iflas etsin.
ekonomimiz çöküntü dönemine girdi.
@soner_1970_gyfug Beklediğin gün geldi desene
100 milyon fark varsa ne iflası , sat öde borcunu , kalan 100 milyonla 20 tane inşaat yeni bina hiç satmadan yaparsın
@cebe01 Hesap uzmanısın yemin ediyom Senşn hesabına göre 100 m ile 20 inşaat yapılıyo. Yani bi inşaatın maliyeti 5 m hmmm. 5m ile 40 dairelik inşaat yapılır 40daire*20=800 daire yapar. Yok hacı senşn hesap tutmaz bunların bi projesinde 1000 daire oluyo
Bu yıl alışın buna kaçak müteahit yılı olacak 2018.
ticarette olur bunlar
YAZIK ÇOK YAZIK BÖYLE DEĞERLİ FİRMALAR YAPRAK DÖKÜMÜ MİSALİ YOK OLMAYA MAHKUM OLUYOR VAH ÜLKEM VAHHH 53 SENE DE KÖK SALAN BİR ŞİRKET KENDİNİ, BİLMEZİN BİRİ KÖKÜNE ZEHİR DÖKEREK 53 DAKİKADA KURUTUYOR YA 600X4= 2400 KİŞİ EKMEĞİNDEN OLUYOR YA GÖLE ATILAN TAŞ MİSALİ HALKA HALKA ESNAFA EKONOMİYE ÜLKEMİN HER KESİMİNE HALKALARIN GİDEREK BÜYÜMESİ NE YAZIKKİ ÇİFTÇİSİDE SÜTÜNÜ YOLLARA DÖKER MEMURUDA İNTİHAR EDER AH VATANIM AH SÖZÜN BİTTİĞİ YER
@cicozyuva Vaybe 2002 den önce ne devletmişiz desene
Vergi almayacaklarsa RTE ve ailesi, alabilir şirketi man adasında şirket açmaktan iyidir.
@antigone.35 Antigone mantigone saçmalama yat hadi en iyi bildiğin şeyi yap.
serdar bey siz ilk önce haklarını vermeyip madur ettiğiniz çalışanlarınızın hakkını ödeyiniz..
otomotiv çalışanları olarak haklarımızı istiyoruz serdar. bey..çok sayıda çalışanınız madur bir vicdan..
sırayla..diğerleri de aynı yolu seçecek
Daha dur azizim rüzgarın bir de öbür taraftan esmesi var .
devalüasyon. ülke bitmiş durumda. yapılan ise rakamlarla oynayıp milleti kandırmak. o inanan arkadaşlar boşuna cabalamayın. artık gerçek ile yüzleşin. çocuk gibi inat yapmanın anlamı yok.
SANA ADALETLİ OL DEDİK DİNLEMEDİN İLAHİ ADALET ÇARESİZLİGİ SENİNDE TATMAN LAZIMDI !!!
KANAL İSTANBULU YAPALIM DİYORDUN SERDAR NE OLDUM DEMEYECEKSİN !!!
dolandıran dolandırana
KANADA DAKİ PARACIKLARIN VARYA SERDAR
AKP bir zarraf daha yaratır.
OHAL var iflas edemezsin cınım :)
beton ekonomi
VAR BİR NUMARA ÇILGIN PROJEYE 30 MİLYAR DOLAR TEKLİF VEREN FİRMA 200 MİLYON TL YE İFLAS ETMEZ NOMARAAAAAAAAAAA
İnanlar İnşaat ve Serdar İNAN'ı 1996 yılından beri Şirketinin faaliyetleri dışında yaptığı hayır işleri dolayısıyla yakından tanımaktayım. Yazısında bahsettiği aşevi aracılığı ile yüzlerce aileye hergün sıcak yemek ulaştıran, öğrencilere yardım eden, hastaların tedavisini yaptıran ve bu amaçla bir vakıf kuran bir kişidir. Bunlarıda reklamını yapmadan yapmıştır. Vakfının adı bile kendi adını taşımamaktadır. (Mimar Sinan Vakfı) FETÖ cü falan da değildir. At izinin it izine karıştığının bir göstergesidir bu durum. İnşallah davası biran önce biter sorunlarını halledip Türkiye'ye döner.
Ötv kdv indirimi yapılsın babalara yapılan faizsiz krediler halka uygulansın alım satım teşvik edilsin içerde babalara dolar aldirilmasin mayıs ayına kadar tedbir alındı alindi alınmadı senin dolarinda yükselir petrolunde yukselir cari açığında olur yürür gider halka alım gücün u hızlandırmak lazım nasıl beyaz eşyada yapıldıysa kapsam genisletilmeli gelinen nokta dunyada dolar düşerken bizde tam tersi oldu bu normal değil egerki bir daha ki sefere halkta saldırırsa döviz bürolarına insallah olmaz tedbir alınır dışarda savaş söylemleri içerde kurt yaratıyor.
Diğer Haberler