Bakan Sarıeroğlu müjdeyi verdi: 2 bin 500 kişi atanacak…

Binlerce engelliye son dakika müjdesi geldi. Bakan Sarıeroğlu "Yılın son çeyreğinde 2 bin 500 engelli kardeşimizin atamasını yapacağız. KPSS sınavlarına geçtiğimiz aylarda girdiler" ifadelerini kullandı.

Bakan Sarıeroğlu müjdeyi verdi:  2 bin 500 kişi atanacak…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Koç Topluluğu ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş birliğiyle “Engellerin ötesinde bir hayat için geleceğe hazırlanıyoruz" adıyla başlatılan projenin protokolü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç'un katılımıyla Taksim'de bir otelde imzalandı.

"KADIN İSTİHDAMINDA GÜÇLÜ BİR ARTIŞIMIZ VAR"

TÜİK Hane Halkı İş gücü Anketi sonuçlarının dün açıklandığını aktaran Bakan Sarıeroğlu, "Yaklaşık 1 milyon 210 bin kişilik bir istihdam artışımız var Şubat Ayı verilerine göre. Bu rakamın Mart'tan itibaren daha da iyi seviyelere geleceğine inanıyoruz. İşsizlik oranlarımızda 2 puanlık bir düşüş, benim en çok önemsediğim boyutu kadın istihdamında güçlü bir artışımız var. 493 bin kadın istihdamında bir artışımız gerçekleşmiş durumda" şeklinde konuştu.

"2 BİN 500 KARDEŞİMİZİN ATAMASINI YAPACAĞIZ"

Bakan Sarıeroğlu, engelli vatandaşlar ile ilgili yeni bir perspektifin ortaya konulduğunu belirterek, "İŞKUR ailesi olarak 16 yılda 372 bin engelli kardeşimizin işe yerleştirilmesine aracılık etmişiz. 2002 yılında bir senede 25 bin kişinin işe girişine aracılık eden İŞKUR, bugün 1 yılda 1 milyon 57 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık eder hale gelmiş. Diğer taraftan 2002 yılında engellilerin kamuda istihdam oranı yaklaşık 5 bin 500 kadarken bugün 10 kat daha artmış ve 55 bin kişiye ulaşmış durumda. Geçtiğimiz aylarda 2 bin 500 kişilik bir engelli ataması daha gerçekleştirdik. Yılın son çeyreğinde 2 bin 500 engelli kardeşimizin atamasını yapacağız. KPSS sınavlarına geçtiğimiz aylarda girdiler" ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, engelli vatandaşların istihdamının 1'inci öncelikleri olduğunun altını çizdi. Bakan Sarıeroğlu, "Girişimci olarak da çalışma hayatında yer almaları da yine öncelik verdiğimiz başlıklarda. Bu anlamda 36 bin Liralık bir hibemiz söz konusu, yeni iş kuran engelli kardeşlerimize geri ödemesiz olarak. Bunu 50 bine yükseltmiş durumdayız. Tüm bu çabalarımıza Koç Grubu'yla bugün imzalayacağımız bu anlaşma da çok daha ciddi katkı sağlayacak. Yapacağımız bu iş birliği protokolüyle Koç Grubu'yla ortak olarak 5 yılda 10 bin engelli kardeşimizin eğitimini gerçekleştirmiş olacağız. Bin engelli kardeşimizin de yine Koç Grubu içerisinde insan onuruna yaraşır, sendikalı ve çalışana kıymet veren çalışanların şartlarıyla alakalı büyük hassasiyet gösteren bir kuruluşumuzda istihdamlarını sağlamış olacağız" dedi.

5 YILDA 10 BİN VATANDAŞA MESLEKİ EĞİTİM

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ise "Çeşitliliğin gücüne inanan ve herkesin işe katkısını önemseyen bir topluluk olarak engelli bireylerin istihdamını çok değerli buluyoruz. Engelli dostu çalışmalarımıza 2012 yılında 'Ülkem için' projemiz ile hız verdik. Türkiye'nin en büyük projesi olan 'Ülkem için' projemizi 2012-2015 yılları arasındaki döneminde 'engel tanımıyorum' diyerek pek çok çalışmayı hayata geçirdik. Bugüne kadar 19 okulun fiziki şartları, engelli bireylerin kullanımına uygun hale getirildi. İŞKUR ile 5 yılda 10 bin engelli vatandaşımıza programlama, imalat, hizmet sektörü, çağrı merkezi ve benzeri ihtiyaç alanlarında mesleki eğitim vereceğiz" diye konuştu.

İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya da konuşmasında, İŞKUR olarak engellilerin istihdamına yönelik çalışmaların ve eğitimleri ciddi anlamda önemsediklerini aktardı. Konuşmaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç protokol imzası attı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Engelli insanları düşünmek seçim öncesimi aklınıza geldi
biz buna seçim öncesi göz boyamaca diyoruz yıllarca atama bekle seçime az atamalar gerçekleşsin Oh ne ala ala.. dedikleri bu olsa gerekk Eyy Türk milleti nolur gözünüzü açın..
Sayın bakan Emeklilikte Yaşa Takılan ve Staj mağdurları var. Siz bunları görmezden duymazdan geliyorsunuz. 24 Haziran da bu kitle seçim sadiğinda size görmnezden duymazdan gelecek.
Helal olsun sana
@wattttt RÜSVETE BAK RUSVETE..SCİM ONCESİMİ AKLINA GELDİ İŞE ALMAK....SECİMİ ALINCA DAHA KIDEM HAKLARI DOLMADAN ATARSINIZ İŞTEN..HALKLA OYUN OYNAMAYIN
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR ve STAJ mağdurları 24 Haziranda söz sizin olacak.
sayın bakan hangi ülkeden bahsediyor acaba ? merak ettim. yoksa suriyeliler için mi istihdam artışı yaptılar??
Oy uğruna devleti kevgire çevirdiniz. Engelli olarak atananların ne engeli var. En büyük skandal engelli atamalarında. İnsanlar çaresizlikten işsizlikten adam görerek %40 engelli raporu alarak işe girmenin peşinde. Devlet kurumlarını bir sürü vasıfsız elamanlarla doldurdunuz. Kurumlarda yer kalmadı oturmaya. Ama iş yapacak adam yok. Devletin temellerini sarstınız. Acilen ülkenin sizlerden kurtulması lazım. Çocuklarımıza bırakacağımız ülke kalmayacak sizden kurtulamazsak...
bir öğrenci, genç 8 ay evden çıkmıyor kpss çalışıyor ve yıllarca atanamiyor. tek öğün yemekle besleniyor üstüne doğru dürüst bir şeyler alamıyor mağdur. binlerce insanın emeğini kpss'yi yıllarca hiçe sayarak torpille adamcilikla 10binlerce memur aldınız ( öğretmeler ve eğitimciler dahil) şimdi soruyorum. bu insanların (aileleri dahil) maddi, manevi haklarını nasıl ödeyeceksiniz. 1-) kpss nedir? 2-Neden yapılır? Sizleri Allah'a havale ediyorum. Gariban köylü insanın tek umudu okuduğu kitabı da elinden aldınız.
secim yatirimi .helal olsun
En son kadro müjdesi vermişti verdiği kadro ortada bu müjdeyi de anlayın işte
Seçim reklamları kanmayın
FETO =AKP olduğunu arşivden bakın jülide hanım fetoscu ablası olduğu gorulecek
tamam,yeter,,boşta adam kalmadı
Ver coşkuyu.Şimdiye kadar niye atamadınız diye sorarlar adama .Seçim rüşvetlerinin modası artık mazide kaldı jülide hanım.Yemezler.
HARAM ZIKKIM OLSUN ACABA NASIL YOLLARLA RAPOR ALIP DEVLETE GİRECEKLER. SONUNUZ YAKINDIR HESAPLAR SORULACAK
ya 16 yılda neredeydiniz.bunları engelleyecek ne muhalefet nede koalisyon vardı.aklınıza gider ayak mı geldi.
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN ve STAJ mağduru olan vatandaşlar sizleri görmezden duymazdan gelenleri sizlerde 24 Haziran seçimlerinde görmezden duymazdan gelin.
koltuk gıdıyor
peki ya 4/C ne olacak ortada kaldı
aman eksik kalsın müjdeniz en son 4-c lilerede müjde verdiniz 4-b yaptınız çakma 4-b tabi sevincten hala kendimize gelemedik
SIZ ÖNCE SAYIN BAKANIM... VAKIFBANK TA ÇALIŞAN HUKUK TA CALISAN TRİLYONLARCA SATIŞ YAPAN TAKIP MEMURLARINI KADROYA ALIN. HADI KADRO YOK EN AZINDAN SÖZLEŞME LI TAKIP MEMURU YAPIN. TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN VE AVUKATLARDAN DAHA ÇOK ÇALIŞAN HUKUKDA TAKIP MEMURLARI VAR. VE MAAŞ HARICI HIC BIR HAKLARI YOK. SATIŞLAR HACIZLER ACIZLER TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN TAKIP MEMURLARI NIN SIRTINDA AMA HAKLARI YOK. YAZIK DEĞIL MI. biz ne olacağız.
vallahi yalan billahi yalan müslüman mübarek ramazanda yalan konuşmaz her gün müjde diyor aslı yok.
TAŞERONDA % 70 engeline soktuğunuz kamudaki makam şöförleri seçimdede sizi % 51 engelinde bırakacak birde kalkmış kimseyi magdur etmedik diyorsunuz bari göz göre göre kandırmayın insanları
Reklamlarrrrr
bu ne ahlaksızca bir seçilememe telaşıdır? şimdiye kadar aklınız neredeydi de, apar topar hayırlı (!) işler yapmaya başladınız. vallahi şeytanları utandırdınız be.
Torba yasalarla Taksicilerden tutun kaç yapı yapanlar kaçak geçic yapanlar da dahil her kesime bol bol verdiler..... bize aylarca önce belli olan 2500 kişilik kadroyu dilekçelerle baş vurmamıza imza kampanyası yapmamıza rağmen 2500 kişilik sayıyı artırmadılar..... Bizde engellilerde diyoruz ki::::::Yar saçların lüle hadi size gülle güle...
Engelli lafını ağzınıza almayın.benim otizmli kızım var devlet bana yardım edeceğine hayatı beş kat daha zorlaştırıyor.
Utanın...
Bunu zaten 1 sene öncesi açıklamışlardı. Şimdi tekrar gündeme getirip oy alacaklar ama bi engelli olarak asla vermem. İnsanlar sadaka istemiyor hakkını istiyor.
yalan!! ben işitme engelliyim. işitme memur bin degil. En az 10 ve 20 memur alabilir. işkur işitme iş az alıyorlar. gazi, sakatlı ve zihinsel çok alıyorlar.
Hedef 500 bin memur demiş. Hayırdır memur açığın mı var. Yok memur açığı felan. O zaman maaş ödemeleri için benzine zam, mazota zam, her şeye zam. O zaman dans. Tamam
ELDE NE ŞANS VAR BAKANMIŞ İLK DEFA GÖRDÜMVALLAHİ.
2500 hı ne kadar çok bide marifet gibi anlatıyor alırsınız siz oyu
Sayin bakan bizde kamuda calisiyoruz taseron yasasindan yararlanamadik biz yillardir saglik sektoru kamu kurumunda calisiyoruz bizde bu taseron yasasindan yararlanmak istiyoruz
devleti şişirdiniz ,masşları veremeyecek duruma geleceğiz .
Diğer Haberler