FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

8 Temmuz Altın Fiyatları: Bugün (8 Temmuz) güncel altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve Çeyrek altın ne kadar oldu?

Piyasada risklerin azalması altın fiyatları üzerinde etkili olurken, 10 yıl vadeli ABD hazine faizinin de Şubat ayından sonra en düşük seviyesine gerilemesi özellikle Ons Altın fiyatında etkili oldu. Ons Altın, dün 1.800 doların üzerinde işlem görmesinin ardından bugün de yükselişini devam ettirdi. Bir süredir yatay seyrine devam eden Gram altın ise, bugün güne 504 seviyesinde başladı. Öte yandan altın fiyatları Fed tutanakları sonrası beklenen artışı göstermedi, küresel fiyatları izledi.

Gram Altın Temmuz ayının başından beri yüzde 4,21 değer kaybederken, Çeyrek altında ise bu oran yüzde 3,70 olarak gözlemlendi. Gram altın güne yükselişle başlamasının ardından 500 sınırına kadar geriledi. Daha sonra ise yükselişe geçti. Altın fiyatlarındaki son durum merak edilirken, birçok kişi ‘Gram altın ne kadar?’, ‘Çeyrek altın ne kadar?’ gibi soruların yanıtını arıyor.

Dolar kurunda geçtiğimiz günlerde yaşanan artış, ons altın fiyatında etkili olurken, bu sabah itibariyle ons altın yüzde 0,35 değer kaybederek 1.800 doların altına geriledi. İlerleyen saatlerde ise ons altının fiyatı 1.815 dolara kadar yükseldi.

Altının gram fiyatı, yeni güne de değer kazancıyla başlayarak yükseliş eğilimini üst üste 4'üncü güne taşıdı.

Altının ons fiyatı dün analistlerin önemli direnç olarak kabul ettiği 1.810 dolar seviyesine kadar yükselmesine karşın, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin yaklaşık 10 baz puan düşmesiyle kazançlarını kısmen geri verdi. Şu an itibariyle ise ons altın yüzde 0,6 değer kazanarak 1.815 dolardan işlem görüyor.

Teknik olarak altının ons fiyatında 1.810 doların önemli direnç olduğunu kaydeden uzmanlar, 1.780 doların ise destek olarak takip edileceğini bildirdi. Ons Altın şu an itibariyle yüzde 0,6 değişimle 1.815 dolardan işlem görüyor.

ALTIN, FED'DEN BEKLEDİĞİNİ BULAMADI

Altın, Fed politika yapıcılarının varlık alım programını azaltmak için toparlanmaya dair somut kanıtlara ihtiyaçları olduğunu söylemesiyle perşembe günü geriledi. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki hareketi takip etti.

Altın, Fed tutanaklarında politika yapıcıların varlık alım programını azaltmak için ekonomik toparlanmaya işaret eden daha somut verilere ihtiyacı olduğunu belirtmesi sonrasında Asya işlemlerinde geriledi. Gram altın ise 504 TL sınırında bulunuyor.


Express

Altın Fiyatları

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler