FİNANS

Kısa çalışma ödeneği uzar mı? Yıl sonuna kadar 'devam etsin' talebi...

Salgın döneminde hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği, binlerce çalışan ve iş verene can suyu oldu. Salgın döneminde faaliyetlerini eskisi gibi yerine getiremeyen işletmelerdeki çalışanlara ödenen kısa çalışma ödeneği, bu ay sonu itibarıyla sona erecek. Öte yandan TİSK Başkanı'ndan yıl sonuna kadar devam etmesi için talep geldi.

Bu dönemlerde işverenlerin kısa çalışma ödeneği ile rahatladığını söyleyerek devlete teşekkürlerini ileten Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, uygulamanın yıl sonuna kadar devam etmesini talep etti. Akkol, işçiyi, işi ve işvereni korumak için başlatılan kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılmasının, üretime ve istihdama katkı sağlayacağını savundu.

'Kısa çalışma ödeneği uzatılsın' talebi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu işten işçi zarar ediyor ama işveren kar ediyor. 2 yıldır neredeyse sigorta yatmıyor. fırsatçılık yapmayın. zarar ettiğiniz yok işçinin hakkına göz dikmeyin.
Ay lütfen artık 1,5 yıldır sigortamız neredeyse yok. Özel sektör öğretmenleri olarak gerçekten sıkıntı yaşıyoruz. Agimiz kesiliyor, sigorta 1 yılda 70 gün görünüyor. Artık haklarımıza sahip çıkın. Sektör veliden parasını takır takır alırken, bizi sıkıntıya sürüklüyor. Lütfen ödenek verilecekse de artık kurum ayrımına gidilsin!
Geri Dön