FİNANS

Sözleşmeli aile hekimleri ve çalışanlarına müjde! 3000 TL ve 1500 TL...

Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle, birçok sağlık çalışanının beklediği ödemeler için harekete geçildi. Koronavirüs aşısı uygulamalarının son aylarda hız kazanması sonrasında sağlık çalışanları oldukça özverili bir iş çıkartıyor. Sağlık Bakanlığı da sağlık çalışanlarının bu özverili çalışmalarını desteklemek amacıyla adımlar atmaya başladı.

2020 Mart ayından bu yana ülkemizde etkili olan koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde sağlık çalışanları en çok zorlanan meslek gruplarından biri oldu. Koronavirüs aşılarının hız kazandığı dönemde de büyük bir özveriyle vatandaşları aşılama konusunda emek harcayan çalışanları, Sağlık Bakanlığı unutmadı.

Pandemi döneminde verdikleri hizmetler ile tarihe geçen sağlık çalışanlarına, maddi destek ise Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Buna göre, 1 Temmuz tarihinden itibaren 3 ay boyunca sözleşmeli aile hekimlerine aylık 3 bin, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına da bin 500 liraya kadar ek ödeme yapılacağı açıklandı.

Sağlık çalışanlarına ek ödeme!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Biz özelde çalışanlar , sağlık çalışanı değil miyiz , istifa yasağı hafta da 20 saat ücretsiz mesai yok babam yok sağlık ocağında 8 beş , cumartesi pazar tatil 6 binde maaş ve nedense ikramiye de onlara
postane memurları bile ikramiye aldı bu memlekette.üstelik insanlara verilen paralar polislere zimmetlendi ve kapı kapı polis dağıttı paraları.ama ikramiyeyi postanede oturanlar aldı.adalet arama yani.
sözleşmeli aile hekimleri, ve sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına ... çok ilginç, enteresan, yahu jandarması polisi 7/24 görev başında yıllardırda öyle, bide neden sadece sağlık çalışanlarından birkaç birime veriliyo, ne iş kim anlayabildi şimdi bunu...
Geri Dön