FİNANS

Yasak başlıyor! Market poşetlerinde yeni dönem!

Marketlerde yeni plastik poşet dönemi başlıyor. Plastik atık ithalatı yapan işletmeler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yeni kurallar getirildi. Yapılan bu yeni düzenlemeyle cips ve çerez poşetleri ve plastik alışveriş poşetleri ile ilgili yeni bir dönem başlıyor. Artık, bu tarz atıklarla ilgili yeni yasaklar uygulanacak.

Market poşetleri ile ilgili olarak geçtiğimiz senelerde zaten bir düzenleme yapılmıştı. Yapılan o düzenlemeye göre marketlerdeki poşet kullanımı azaltmak için poşetler ücretli olarak satılmaya başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yeni genelgesine göre ise artık ithalatı yapan işletmelerle ilgili olarak da yeni kararlar alındı. Buna göre işletmeler, tesis inceleme raporu alacak.

Plastik atıkta yeni dönem!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
150 bin nufüslü şehirde yaşıyorum. ne cam ne plastik atık atabileceğim toplama merkezi yok, 80km yol yapmam gerekiyor cam atık merkezine gitmek için! bu yapılan kanunlar sırf avrupa birliğinden para koparmak için, yoksa gerçekten doğayı düşünen felan yok. sorsan bütün belediyeler geri dönüşüm yaparız derler.
sen zahmet etme diye ayrıştırmayı da sonraki aşamada senin yerine yapıyorlar zaten firmalara dayatma geliyor diyor, oku biraz 80km gitme diye hersey
Geri Dön