FİNANS

BİG CHEFS HALKA ARZ SONUÇLARI 2023: Big Chefs hisse fiyatı ne kadar, borsada ne zaman işlem görecek, kişi başı kaç lot verdi?

Restoran zinciri Big Chefs'in toplam halka arz bedeli belli oldu. Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa'da faaliyet gösteren restoran zinciri Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerin halka arzı 3-5 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. 1,89 milyon vatandaşın başvuru yaptığı açıklandı. Peki, Big Chefs hisse fiyatı ne kadar Big Chefs ne zaman işlem görecek? işte detaylar...

BİG CHEFS HALKA ARZ SONUÇLARI 2023: Big Chefs hisse fiyatı ne kadar, borsada ne zaman işlem görecek, kişi başı kaç lot verdi?

Big Chefs halka arz sonuçları ve Borsa İstanbul işlem tarihi arama motorlarında sorgulanıyor. Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim Sanayi ve Ticaret AŞ'nin halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından geçtiğimzi günlerde onaylandı ve 3-5 Mayıs tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşti. Şimdi ise gözler borsada işlem göreceği tarihe çevrildi. İşte Big Chefs halka arza ilişkin merak edilenler...

BİG CHEFS HALKA ARZ SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Deniz Yatırım'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre Big Chefs'in halka arzında toplam büyüklük 832,5 milyon TL olurken, halka arza katılan yatırımcı sayısı 1,8 milyon oldu.

Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında 3–4–5 Mayıs 2023 tarihlerinde 1 TL nominal değerli pay için 22,50 TL’den talep toplanmıştı.

Halka arzda toplanan talep değerlendirilerek 3 milyon TL nominal değerli payların ek satış hakkı kullanıldı. Bu kapsamda sermaye artışı yoluyla halka arz edilen 7 milyon TL, ortak satışı yoluyla halka arz edilen 27 milyon TL ile ek satış kapsamında halka arz edilebilecek 3 milyon TL olmak üzere toplam 37 milyon TL nominal değerli payların tamamı satıldı.

borsa istanbul 2

Halka arzda, halka arz edilen 37 milyon TL nominal değerli payların 5,15 katına denk gelen 190,7 milyon TL nominal değerli filtrelenmemiş pay talebi geldi.

Bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 4,54 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 7,90 katı talep geldi.

BİGCHEFS NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Big Chefs hisse kodu #BIGCH olarak belirlendi. Şirket paylarının Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görecek. BigChefs Borsa İstanbul işlem tarihi hakkında henüz resmi bir tarih açıklaması gelmedi. Konu hakkında güncel bir açıklama gelir gelmez haberimizin içerisine eklenecektir.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler