Borsa 28 Ekim'de yarım gün... 28 Ekim 2020 Çarşamba KAP haberleri! Borsa resmi tatilde çalışıyor mu? KAP'da halka arz olan hisseler hangisi?

28 Ekim Çarşamba günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda hangi haberlerin yayınlandığı araştırılıyor. Borsa İstanbul'da yayınlanan güncel haberler nedir yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Peki 28 Ekim borsa açık olacak mı? İşte 28 Ekim KAP haberleri ve şirketlerin halka arz açıklamaları...

Borsa 28 Ekim'de yarım gün... 28 Ekim 2020 Çarşamba KAP haberleri! Borsa resmi tatilde çalışıyor mu? KAP'da halka arz olan hisseler hangisi?

Koronavirüs salgınından dolayı yatırım yapan vatandaşlar, altın ve dolar gibi yatırım araçlarındaki hareketli seyirlerden dolayı hisse senetlerine yöneldi. Bu nedenle salgının etkisiyle artan küçük yatırımcılar da borsada kendini göstermeye başladı. Günlük olarak şirketlerin KAP haberlerindeki açıklamaları takip eden yatırımcılar, hangi şirketlerin Borsa İstanbul'da açıklama yaptığını ve hangi şirketlerin halka arz duyurusunu yaptığını araştırıyor. İşte 28 Ekim 2020 Çarşamba son eklenen KAP haberleri..

28 EKİM 2020 SON EKLENEN KAP HABERLERİ

Bugün KAP'da son dakika şirket haberleri paylaşılıyor merak ediliyor. 28 Ekim KAP haberleri saat 09:00 itibari ile paylaşılıyor. Dün Merkez Bankası'nın faiz kararını sabit tutmasının ardından borsa güne nasıl başlayacak merak ediliyor.

ETYAT Özel Durum Açıklaması (Genel) , "Şirketimizin 27.10.2020 tarihi itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 1.8749 TL, BİAŞ'ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı ise 7,27-TL ile pay başına net aktif değerinin 2 katını aşmıştır.Sermaye Piyasası Kurulunun (III-48.5) sayılı Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliğinin "Bilgi verme ve kamuyu aydınlatma" başlıklı 36. maddesinin ikinci fıkrasının "Ortaklık paylarının BİAŞ'ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatının, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşması halinde; izleyen iş gününden itibaren bu durum ortadan kalkıncaya kadar, ortaklığın sektörel bazda hazırlanan portföy ve net aktif değer tablosunun her iş günü, KAP'ta yayımlanması zorunludur." hükmü gereğince, sektörel bazda hazırlanan 27.10.2020 tarihli portföy ve toplam değeri tablosu ekte kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Saygılarımızla.""

KATMR, ITTFH BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu , "KATMR.R (Kaydi Pay, Kapanış tarihi: 28/10/2020)
ITTFH.R (Kaydi Pay, Kapanış tarihi: 04/11/2020)""

ISMEN BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu, "(Yapılandırılmış Ürünler ve Fon Pazarı, Fiyat Marjı: SERBEST) İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (IYM) tarafından ihraç edilen ve piyasa yapıcılığını IYM'nin yaptığı kısa kodları aşağıda bulunan 160 adet varant 28 Ekim 2020 tarihinden itibaren (BUGÜN) işlem görmeye başlamıştır. Söz konusu varantların özelliklerine ait detaylı bilgiler Borsa İstanbul A.Ş. ve IYM tarafından KAP'ta yayımlanan duyurulardan takip edilebilir."

28 EKİM 2020 ÇARŞAMBA KAP HABERLERİ

Günlük ve anlık olarak son dakika KAP haberlerini, Borsa İstanbul şirket duyurularını ve hangi şirketlerin halka arz duyurusu yaptığı haberlerini yukarıdaki linkten anlık olarak takibini yapabilirsiniz.

28 EKİM'DE BORSA AÇIK MI? BORSA BUGÜN ÇALIŞIYOR MU?

28 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla öğleden sonra resmi tatil olduğu için vatandaşlar, 28 Ekim'de borsa kaça kadar açık, borsa bugün çalışıyor mu merak ediyor. 28 Ekim 2020 tarihinde borsada işlemler öğle mesaisinden sonra kapanacak. Borsa İstanbul 28 Ekim öğleden sonra başlayacağı Cumhuriyet Bayramı tatiline, 30 Ekim 2020 Cuma günü son verecek. 30 Ekim cuma günü borsa açık olacak.

Son dakika kap şirket haberleri

HALKA ARZ NEDİR?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şirketler halka arz açıklaması yapmaktadır. Peki halka arz nedir, ne anlama gelir? Bazı şirketlerin bir takım sebeplerden dolayı mevcut hisse senetlerini satışa sunduğunu açıklamasının ardından, yatırımcılara hissedar olması için hisselerinin satın alınmasına izin verilme sürecidir. Bir süredir büyüme gösteren ve faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam eden şirketler, bu faaliyetleri artırmak ve başarılarının devam etmesini sağlamak için halka arz açıklaması yaparak kendilerine fon sağlar. Bu şirketler halka arz açıklamasının ardından yatırımcıların da desteği ile kendilerine fon sağlamış olur. Şirketlerin fon desteği bankalardan kredi almasının ya da farklı kaynaklardan borç edinmesinin önünü kapatır. Bu sayede yatırımcılar, bu şirketlerin hisse senetlerini satın alarak, başarılı faaliyetlerine devam etmesine destek olurken, borsada o şirketin değerine yatırım yapmış olurlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler