FİNANS

Naturelgaz halka arzı yarın başlıyor! İşte hisse fiyatı!

Boru hattı kullanmadan karasal sıkıştırılmış (CNG) ve sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) dağıtıcılığı yapan Naturelgaz'ın halka arzı yarın itibari ile başlıyor. Naturelgaz'ın hisse fiyatı ise 8,50 TL olarak belirlendi.

Naturelgaz halka arzı yarın başlıyor! İşte hisse fiyatı!

Taşımalı doğal gaz pazarında faaliyet gösteren Naturelgaz halka arz oluyor. Şirket, 25-26 Mart tarihlerinde 8,50 TL’den talep toplayacak.

NATURELGAZ HALKA ARZI YARIN BAŞLIYOR

Global Yatırım Holding iştiraki Naturelgaz, enerji sektöründe yılın ilk halka arzına hazırlandı. Şirket, 25-26 Mart tarihlerinde 8,50 TL fiyat ile talep toplayacak olan, geçen yıl net kârını 2 kat artırarak 90,2 milyon liraya çıkarmıştı.

Şirketin genel müdürü Hasan Tahsin Turan, halka arzdan beklenen yaklaşık 130 milyon lira gelirin önemli bir kısmının tesis ve ekipman yatırımları için kullanılacağını belirterek, "Bu da bize ilave kapasite sağlayacak. Diğer bir kısmı borç kapatmak için, bir kısmı yurtdışı yatırımları finanse etmek için, bir kısmı da işletme sermayesini güçlendirmek için kullanılacak" dedi.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
tabi bize vermeyecekler gene zenginler kapacak
BU GÜNE KADAR HALKA ARZLARDA KÜÇÜK YATIRIMCILAR HİÇ KAZANIM ELDE EDEMEDİLER.NİYE Mİ? 10-20 ADET ARASINDA ALIM YAPMIŞLAR.FAZLA ALAMAIDIKLARINDAN YAKINIYORLAR. BU HER ZAMAN BÖYLEDİR. ZATEN HALKA ARZ OLAN ŞİRKETLER ARASINDA EN İYİ ÇIKIŞI PERFORMANSI ŞU AN HALKA AZR OLAN TRILC YAPTIĞINI GÖRÜYORUZ. 9 TL GİRDİ 41 TL OLDU.ONUN İÇİN KÜÇÜK YATIRIMCILAR FAZLA ÜZÜLMESİN.GELELİM NATURELGAZ'A 8.50 BORSAYA GİRİŞ YAPIYOR. TRILC KADAR ÇIKIŞ YAPACAĞINA İNANMIYORUM.YARISI OLUR MU? BAKIP GÖRECEĞİZ.ONUN İÇİN HALKA ARZLARA BALIK GİBİ ATLAMAYIN.KÜÇÜKLERE YEDİRMEZLER.
Geri Dön