FİNANS

Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? 850-1250 TL Mart ayı 2023 Aile Destek Paketi ödemeleri hesaplara geçiyor!

Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan son dakika açıklaması sonrası konuya ilişkin detaylar merak konusu oldu. Birçok kişi, her ay düzenli olarak hesaplara yatırılan ödemelere ilişkin internette araştırma yapıyor. Peki, Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı? Aile Destek Paketi ödemeleri ne zaman yatacak? İşte detaylar...

Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? 850-1250 TL Mart ayı 2023 Aile Destek Paketi ödemeleri hesaplara geçiyor!

Aile Destek Paketi ödemeleri ile ilgili araştırmalar Mart ayının ortasına doğru hız kazandı. Aile destek Paketi ödeme tarihi merak konusu oldu. Aile Destek Paketi ödemeleri için açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bahsi geçen tutarların hesaplara geçmeye başlayacağın belirtti.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ YATTI MI, NE ZAMAN YATACAK?

Aile destek ödemeleri başladı. Her ay düzenli yatan ödemelerin Mart ayı için olan kısmı bugün hesaplara yatacak.

ezgif.com-gif-maker (53)

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı:

"Çocuk Desteği Bileşeni kapsamında 2,4 milyon hane için 1 milyar TL ve Aile Desteği Bileşeni kapsamında 3,3 milyar TL olmak üzere toplam 3,3 milyon hanemize 4,3 milyar TL tutarında destek ödemesi yapacağız." açıklamasında bulundu.

E-DEVLET AİLE DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet üzerinden kabul edilecek. E-devlet kullanmayan vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) ya da bakanlığın herhangi bir kurumuna giderek başvurusunu tamamlayabilecek.

Aile destek ödemelerinde,

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak.
450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak.
911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacak.
1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacak.

ezgif.com-gif-maker (24)

E-DEVLET AİLE DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Aile destek ödemesinden faydalanabilmek için hanedeki kişi başına gelirin net asgari ücretin 3'te 1'inden yani 1.833 liradan az olması gerekiyor. 4 kişilik bir ailede 7 bin 300 liranın altında gelir varsa destekten yararlanılabilir.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler