FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Altın için kötü haber!

ABD Merkez Bankası Fed’in, faizleri uzun bir süre daha düşük seviyede tutmaya devam edeceğini açıklamasıyla altın fiyatları sekiz buçuk ayın en düşük seviyesine geriledi.

Altın için kötü haber!

Negatif seyrin devam edeceği belirtildi.

ABD Merkez Bankası Fed’in, faizleri uzun bir süre daha düşük seviyede tutmaya devam edeceğini açıklamasıyla altın fiyatları sekiz buçuk ayın en düşük seviyesine geriledi. Negatif seyrin devam edeceği belirtildi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, Yellen'in açıklamalarının ardından altının onsunun düşüşünü devam ettirdiğini belirterek, "Altın fiyatı dış piyasalarda belirgin bir düşme eğilimindeyken, iç piyasada dolar/TL'nin yükselmesi nedeniyle 24 ayar altın fiyatı daha yavaş geriliyor" dedi. Kapalıçarşı Altın Piyasasında 24 ayar altın fiyatı dün gün boyu 88,00 TL/Gr'ın hafif aşağısında yatay seyir izledikten sonra, günü 87,90 TL/Gr'dan kapadığını anımsatan Yıldırımtürk, gün içinde de altının Dolar/Ons ve doların TL karşında oluşan fiyatlamaya göre 86,75 - 87,75 TL/Gr aralığında işlem görebileceğini belirtti. Öte yandan Yıldırımtürk, kısa vadeli açık pozisyon kapatma amaçlı alımlarla altının düşüş hızının zaman zaman yavaşlayabileceğine, ancak negatif görünümün devam edebileceğine dikkati çekti.

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler