Araç sahiplerine önemli uyarı! Ücret ödemeyin

TÜVTÜRK tarafından, "muayene randevusu ücret bedeli" adı altında araç sahiplerini dolandıran şebekeye karşı yapılan operasyondan dolayı yetkililere teşekkür edilirken, araç sahiplerinin araç muayene randevusu için herhangi bir ücret ödemesine gerek olmadığı belirtildi.

Araç sahiplerine önemli uyarı! Ücret ödemeyin

TÜVTÜRK tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kurumun adını kullanarak kurdukları sahte internet siteleri aracılığıyla, "muayene randevusu ücret bedeli" adı altında araç sahiplerini dolandıran şebekeye karşı geçen günlerde bir operasyon düzenlendiği ve İstanbul, Antalya, Bursa, Aksaray ve Isparta'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, 24 kişinin emniyet güçleri tarafından gözaltına alındığı aktarıldı.

Açıklamada, "Bu başarılı operasyonun düzenlenmesini sağlayan İçişleri Bakanlığı’na, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’na, Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ve operasyona katılan emniyet güçlerimiz ile diğer kamu görevlilerine en derin teşekkürlerimizi sunarız." denildi.

'KURUMUMUZ YASAL MÜCADELESİNE DEVAM EDECEKTİR'

Zaman zaman farklı kişi ve kurumların kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğinin tespit edildiği bildirilen açıklamada, "Bu kişi veya kurumlar, emniyet güçlerimiz tarafından ivedilikle tespit edilmekte ve gereken yaptırımla karşılaşmaktadırlar. Kurumumuz, TÜVTÜRK ismini kullanarak ve/veya 'araç muayenesi, araç muayene randevusu' gibi ifadelere yer veren ve vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

'RANDEVULAR ÇAĞRU MERKEZİMİZDEN VE E-DEVLET ÜZERİNDNE ÜCRETSİZ OLARAK ALINABİLİR'

Açıklamada, araç muayene randevusu işleminin tamamen ücretsiz gerçekleştirildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan şirketimiz tarafından sunulan araç muayene hizmeti randevularını 'www.tuvturk.com.tr' internet sitemizden, 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden ve e-devlet üzerinden tüm araç sahipleri ücretsiz olarak alabilmektedir. Bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağımız veya iş birliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini bir kez daha önemle hatırlatmak isteriz."

KAYNAK:AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
arabaya 100-200 bin verirken gıkınız çıkmıyor . 2 yılda bir alınan 400 tl mi battı size
TUV TÜRK OLARAK SIZDE BI NEVI ZATEN DOLANDIRIYORSUNUZ ...10 15 dakkalık bi kontrolle 420 tl Alıyorsunuz neye karşı bu para ? Yağmi değiştiriyosunuz Elektrik Aksamini Tamir mi Ediyosunuz.? Motor Arızasını mi gideriyosunuz .? boş yere yaptğnz 10 dakkalık bi kontrol zaten bi Eksik varsa Git yaptır diyosunuz gidip ustaya para veriyoruz ...böyle bi işlem hakkınız en fazla 50 tl hakkiniz ..sadce kontrol çünkü sizinki
Bakmak lazım Tüvtürk kiminmiş
çok doğru bir tespit her şeyin bir ederi var. 10 dkkada ne yapıyolarda milyonlarca insandan bu parayı alıyorlar. Dolndırarak bu ulke gelişmez
bilen zaten neyin ne olduğunu biliyor siz asıl muayne ücreti adı altında aldığınız faiş ücretleri indirip milleti soymayı bırakın ama suç sizin değil esas suçlu devlettir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler