FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gaziantep’te satılan 14 TL'lik ekmek büyük tepki çekmişti! Belediye Başkanı kontrole gitti sebebi ortaya çıktı...

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin acısı tüm Türkiye’yi derinden sarsarken bazı fırsatçıların yaptıkları ise ‘pes’ dedirtti. İddiaya göre Gaziantep'te bir ekmek fırını, ekmeği 14 TL'den satmaya başladı. Fırına ekmek almaya giren genç bir kadın ‘burada ekmek kaç para?’ diye sordu ve karşılığında ‘ekmek 14 TL’ cevabını aldı. Sosyal medyada tepki çeken videonun ardından Belediye Başkanı o fırına gitti ve ekmeğin neden 14 TL'den satıldığı da ortaya çıktı.

Depremin ardından bazı ürünlerde yaşanan fahiş fiyat artışına son örnek ekmek oldu. İddiaya göre Gaziantep’te bir fırın ekmeği 14 TL’den satmaya başladı.

Kahramanmaraş’da peş peşe yaşanan 7’nin üzerindeki depremler Gaziantep’te de büyük hasar yarattı. Binlerce evin yıkılması vatandaşları zor durumda bıraktı. Doğal afet durumunda ise fırsatçılar yine kendini gösterdi. Sosyal medyada yayınlanan videoda Gaziantep’te bir ekmek fırınının ekmeği 14 TL’den satmaya başladığı öne sürüldü.

Söz konusu videoda bir vatandaş fırına giderek “Ekmek kaç para” diye sordu. Fırıncı ise “Ekmek 14 TL” diyerek karşılık verdi.

2

Vatandaş ekmeğin 14 TL olduğunu duyunca tepki göstermeye başladı.

image (24)

BELEDİYE BAŞKANI KONTROLE GİTTİ! EKMEĞİN NEDEN 14 TL OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu gelişmelerin ardından tepkilerin odağındaki fırına gitti. Fırıncıya "Neler oluyor burada?" diyen Tahmazoğlu'na, talebe yetişmekte zorluk çekildiği için gramajın artırıldığı ve fiyatın da buna bağlı olarak yükseldiği anlatıldı. Fırındaki vatandaşlara dönüp "Bu durum sizin için makul mü?" diyen Tahmazoğlu, gramajın kontrol edildiğini ve bir eksiklik olmadığını söyledi.


Canlı Borsa

En Çok Aranan Haberler