Hazine 4,3 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün gerçekleştirdiği iki tahvil ihalesinde 4 milyar 342,7 milyon lira borçlanmaya gitti.

Hazine 4,3 milyar lira borçlandı

Bakanlık, ilk ihalede 13 ay (392 gün) vadeli, kuponsuz devlet tahvilinin ilk ihracını gerçekleştirdi. İhalede basit faiz yüzde 9,57, bileşik faiz yüzde 9,53 oldu.

Nominal teklifin 2 milyar 252,1 milyon lirayı bulduğu ihalede, nominal satış 602 milyon lira, net satış 545,8 milyon lira olarak gerçekleşti.

Kamu kuruluşlarından teklif gelmeyen ihalede, piyasa yapıcılarından 2 milyar 656 milyon liralık teklif değerlendirildi ve bu kesime 1 milyar liralık satış yapıldı.

Hazine ikinci ihalede ise 4 yıl (1456 gün) vadeli, 3 ayda bir kupon ödemeli, Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı'na (TLREF) endeksli devlet tahvilinin ilk ihracını gerçekleştirdi. İhalede dönemsel faiz yüzde 2,57 oldu.

Nominal teklifin 3 milyar 57 milyon lirayı bulduğu ihalede, nominal satış 1 milyar 208 milyon lira, net satış 1 milyar 196,9 milyon lira olarak gerçekleşti.

Kamu kuruluşlarından teklif gelmeyen ihalede, piyasa yapıcılarından 3 milyar 126 milyon liralık teklif geldi ve bu kesime 1 milyar 600 milyon liralık satış yapıldı.

Böylece Hazine, piyasaya toplam 4 milyar 342,7 milyon lira borçlandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Hiç ileriye gittiğimizi göremiyoruz. Sürekli piyasa ve aldığımız herşey yükseliyor. Kazançlarımız ise sabit kalıyor. Bu işin sonu nereye varır nerede büyük bi patlak verir bilmiyorum fakat sonu iyi görünmüyor.. Altın 9 yılın zirvesini görmüş..
geçende büyük bir tahvil ihalesi yapılmıştı. bu nereye kadar böyle sürecek. neticeleri ne olacak. bizleri etkileyecek mi. bir sürü soru işareti var. günü kurtardığımız kesin.
merkez bankası bittik durumda satacak birşeyleri kalmadı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler