FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Herkes bunu araştırıyor: İkinci EYT dalgası geliyor! 1 milyon kişiyi ilgilendiriyor: 5 yıl erken emekli olabilirsiniz: İşte çalışmada son durum

İkinci emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi için geri sayım başladı. Kulisler hareketlendi, 5 yıl erken emekli olabilirsiniz. 1 milyon kişinin yararlanacağı belirtilen düzenlemede şartlar neler? SGK Uzmanı çalışmada son durumu anlattı.

Herkes bunu araştırıyor: İkinci EYT dalgası geliyor! 1 milyon kişiyi ilgilendiriyor: 5 yıl erken emekli olabilirsiniz: İşte çalışmada son durum

EYT düzenlemesinin ardından Bağ-Kur'lu küçük esnaf da prim gün sayısının SSK'lı çalışanla eşitlenmesini bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da Bağkurluların prim gününün 7200'e düşürülmesine yönelik çalışmaları olduğunu duyurmuştu. İkinci EYT için geri sayım başladı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

P3

İKİNCİ EYT DÜZENLEMESİNDE SON DURUM

TGRT Haber yayınında konuşan Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, "İkinci bir EYT dalgası geliyor. Yaklaşık 1 milyon 850 bin kişi 2023 yılında EYT'den emekli oldu. Bu sene SSK'lılardan 500 bin kişi EYT'den emekli olacaklar. Bunların haricinde Bağkur prim eşitleme dediğimiz mesele var. 9 bin prim günü fazla olduğu için 7200 güne düşürülmesi çalışmalar devam ediyor. Bütün hazırlıklar var, kimlerin kapsamda olduğu belli. Taslak Meclis'e getirilmesi kaldı." dedi.

P4

EV KADINLARININ EMEKLİLİĞİ

Karakaş şu ifadeleri kullandı:

Diğer bir boyut da ev kadınları. Onlara da söz verildi, maliyet hesabı yapıldı. Daha az primle ve çocuk sayısına göre erken emekli olunabilecek.

P5

EMEKLİ ZAMLARI

3 bin 600 gün prim ödeyene 10 bin TL verdik değil mi 10 bin 80 gün prim ödeyene de 10 bin TL verdiğin zaman eksik ödemesi var. Aslında maaşı 30 bin TL olması gerekiyor.

En düşük emekli maaşı 10 bin TL'ye çıkıyorsa gün sayısı daha fazla olanların daha fazla maaş alması gerekiyor.

P7

SEYYANEN ZAM

SSK, Bağkur ve memur emeklisine seyyanen zam olmadan düzeltme olamaz.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler