FİNANS

KDV, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme ve ödeme süresi uzatıldı

Katma değer vergisi (KDV), damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme ile ödeme süreleri, 30 Temmuz Cuma günü sonuna kadar uzatıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, 26 Temmuz gün sonuna kadar verilmesi gereken KDV, damga vergisi ve muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme süreleri, bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri, 30 Temmuz Cuma gün sonuna kadar uzatıldı.

VERGİ BEYANNAME VE ÖDEME SÜRESİ DEĞİŞTİ

Öte yandan, 2 Ağustos Pazartesi gün sonuna kadar verilmesi gereken 2021 Haziran dönemine ilişkin "Form Ba" ve "Form Bs" bildirimleri de 6 Ağustos Cuma gün sonuna kadar verilebilecek.

2 Ağustos Pazartesi gün sonuna kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı sürede GİB Bilgi İşlem Sistemi'ne yüklenmesi gereken "Elektronik Defter Beratları"nın yüklenme süresi de 6 Ağustos Cuma gün sonuna kadar uzatıldı.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
ZATEN ÖDEYEMİYORLARDI Kİ, 1 AY ERTELENİNCE ÖDENECEK Mİ?
4 GÜN UZATIYORLAR. OLMAYINCA NASIL VERECEKSİN. SON 6 AYDA 5 KE KREDİ ÇEKMEK ZORUNDA KALDIM VERGİ VE SGK ÖDEMELERİ İÇİN. ALLAH BİZİ BU HALE DÜŞÜRENLERİN BELALARINI VERSİN.
Geri Dön