Otellere zorunlu olan kameralara yoğun talep

Sezonu, koronavirüs önlemleri kapsamında açmaya hazırlanan otellere termal kamera veya temassız ateş ölçer zorunluluğu getirildi. Sosyal mesafeyi korumak isteyen işletmeciler ise termal kameralara yoğun talep gösteriyor.

Otellere zorunlu olan kameralara yoğun talep

Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkelerde bir çok faaliyetin durmasına sebep olan koronavirüs, turizm sektörünü de olumsuz etkiledi. Mayıs ayı sonu itibariyle otellerin açılması hedeflenirken, tedbirler ise en üst seviyede olacak. Alınacak tedbirlerin başında ise termal kameralar geliyor. Otellerin girişlerine zorunlu hale gelen termal kamera sektöründe de hareketlilik yaşanıyor. Otellerin açılmadan, termal kameraların takılmasının zorunlu olması, güvenlik sektöründe çalışan firmaları da harekete geçirdi. Optimum Teknolojik Hizmetler firmasının yetkilisi Yavuz Aman süreç hakkında önemli bilgiler verdi. Korona virüs sürecinde, virüsü kapan kişinin en kısa sürede tespit edilmesinde büyük rol oynayan termal kameralar, vücut ısısını kısa sürede tespit ediyor.

'AÇILACAK OTEL VE TESİSLERE TERMAL KAMERA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ'

Turizm sezonunun açılmasında da termal kameraların önemli bir rol oynayacağını ifade eden Optimum Teknolojik Hizmetler yetkilisi Yavuz Aman, “Önümüzdeki günlerde, kademeli olarak turizm sektörünün açılması planlanıyor. Fakat açılacak otellere, tesislere, termal kamera zorunluluğu getirildi. Otele giren tüm müşterilerin ateşleri, bu şekilde kısa sürede, temassız olarak ölçülecek. Eğer kişinin ateşi yüksek ise, kamera ve bağlı olduğu sistem anında uyarı verecek” dedi.

AW017328_02

TALEP PATLAMASI YAŞANIYOR

Birçok otel, turizm işletmesinden sipariş aldıklarını ileten Yavuz Aman, özellikle Kıbrıs, Antalya, Aydın, İzmir, Muğla, Mersin şehirlerinden yoğun talepler olduğunu söyledi. Farklı tiplerinin olduğunu anlatan Aman, “Elde tutulup insanlara temas etmeden kullanılan modelleri var. 1-3 metre arasında tripot koyarak kullanılan modelleri var ve 5-7 metrelik mesafelere koyup kullanılan modelleri var. 1-3 metre olanlar çok tercih ediliyor. Fiyatları ortalama 4 bin ile 20 bin dolar arasında değişiyor. Çok yoğun bir şekilde sipariş var. aleplere yetişmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
HİÇ BOŞUNA UGRAŞMAYIN HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAZ NE KİMSE MİLYON DOLAR VERİP FUTBOLCU ALSIN OTELLER RESTORSNLARDA ARTIK DOLUP TAŞMAYACAK KÜÇÜK İŞLER ESNAF BİTTİ BÜYÜLERİDE MUTLAKA BİTECEK HEPSİ YENİDEN YÜZ YIL GERİDEN BAŞLIYACAGIZ BENCE .ESKİYİ FUTBOL DAHİL UNUTUN BENCE BİR BEŞ YIL
Bir yıllık gelirlerinide bu cihazlara harcarlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler