FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? 3 bin TL hibe desteği şartları neler?

Dün düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa beklenen müjdeyi verdi ve 5 bin TL ile 3 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Peki oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Oyuncak, hediyelik eşya ve kozmetik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği şartları neler? İşte yanıtı...

Oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? 3 bin TL hibe desteği şartları neler?

Vatandaşların ilgiyle takip ettiği Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen müjdeyi verdi ve esnafa 5 bin TL ile 3 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Peki oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

OYUNCAK, KOZMETİK VE HEDİYELİK EŞYA SATICILARI İÇİN 3 BİN TL HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Pek çok sektörden esnafın beklediği müjdeli haber geldi. Düzenlenen Kabine toplantısının sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği verileceğini kamuoyuna duyurdu. Erdoğan verilecek hibe desteği hakkında şöyle konuştu;

"Esnaflarımıza yönelik yeni bir destek programının projesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımıza iki grup halinde destek olmayı amaçlıyoruz. Sayıları 235 bine ulaşan ilk grupta yer alan işletmelere 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız."

Hibe desteği yardımı ile ilgili Bakan Muş şu detayları açıkladı;

''1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık destek verilecek. Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacaktır.

İkinci grupta bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almaktadır. İkinci gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcıların da dahil olduğu bu gruptaki vatandaşlara bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacaktır."

3 bin TL hibe desteğine nasıl ve nereden başvurulacağı vatandaşalar tarafından merak ediliyor. 3 bin TL hibe desteğine başvurmak isteyen vatandaşlar, başvuruların nereden yapıldığını araştırıyor. Hibe desteği başvuruları e-devlet sayfası üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

3 BİN TL HİBE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

İlk olarak, 3 bin TL hibe desteği başvurusu için e-Devlet hesabınıza TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.

hibedestegi1

Daha sonra gelen sayfada bulunan "Yeni Başvuru" kısmına tıklamalısınız.

hibedestegi2

Ardından karşınıza gelecek olan "Taahhütname" sayfasındaki maddeleri okuyup, onaylayıp "Devam Et"e tıklayın. Karşınıza çıkan tüm bilgileri doldurduktan sonra başvurunuz tamamlanacaktır.

hibee

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler