FİNANS

Son Dakika: Bakan Selçuk, süreli engelli raporlarının bitiş tarihini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika açıklaması yaparak süreli engelli raporlarının bitiş tarihini açıkladı.

Son Dakika: Bakan Selçuk, süreli engelli raporlarının bitiş tarihini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, süreli engelli raporları olan vatandaşların evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından faydalanma süresinin COVID-19 tedbirleri kapsamında uzatıldığını açıkladı. Bakan Selçuk, "Süreli engelli raporları 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli sayılacak" dedi.

SÜRESİ 1 EYLÜL'E KADAR UZATILDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmalarını sağlamak için alınan önlemlerin devam ettiğini vurgulayarak, "Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlanan engellilerimizin süreli engelli sağlık kurulu raporlarını rapor geçerlilik süresi bittikçe yenilemeleri gerekiyor. Ancak artan Covid-19 vaka sayıları ve sağlık hizmet sunucularındaki yoğunluk nedeniyle engellilerimize sunduğumuz hizmetlerde bir aksama yaşanmaması için süresi 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak süreli engelli raporu bulunan ve raporları yenilenmemiş olan vatandaşlar, evde bakım yardımı ile engelli aylıklarını 1 Eylül 2021 tarihine kadar alabilmeye devam edecekler” ifadelerini kullandı.

Selçuk, yaklaşık 535 bin evde bakım yardımı alan ile yaklaşık 800 bin engelli aylığı alanların mağduriyet yaşamamaları için Eylül ayına kadar raporlarını yenilemeleri gerekliliğinin altını çizdi.

İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
ablam küçük emrahın filmini çok izlemiş zamanında sanırım boynu hep bükük!.. anladık ablamın boynu bükük ama milletin de boynunu büktünüz ablam...
iyi yerden yakalamışsın kardeşim.
aynen kardeşim ellerin olsa bütün engellileri bile mağdur ederler yeni anayasada bu yasayı değiştirirler . bu akp ve küçük ortağına hiç samimiyet duymuyorum.
acaba kendi söylemi mi, kendi iradesi ile mi söyledi? bakanlik müessesesi böyle olmamalı bakan her zaman konuşmalı
Yalvarırcasına bakışına hayranım. İcazet almış, gereğini yapıyor.
Geri Dön