FİNANS

TESK Başkanı Palandöken duyurdu! Kovid-19 aşısı olmayanların çalıştırılmaması için genelge

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşılar konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması için gayret ettiklerini belirterek, "İş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildi." ifadesini kullandı.

TESK Başkanı Palandöken duyurdu! Kovid-19 aşısı olmayanların çalıştırılmaması için genelge

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, hazırladıkları genelgeyle 82 birlik, 13 mesleki federasyon ve 3 bin 200 odaya, aşıya duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunduklarını kaydetti.

"YENİ BİR KAPANMA ENDİŞESİ OLUŞTURDU"

Ülke genelinde hızla artan vaka sayıları ve delta varyantının baş göstermesi nedeniyle aşı olmanın önemine işaret eden Palandöken, yükselişe geçen vaka sayılarının esnaf ve sanatkar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturduğunu vurguladı.

Palandöken, esnafın yeni bir kapanmaya tahammül edemeyeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır. Bunun için aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderdik. Genelgede maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilere 'HES kodu' ile aşı sorgulamasının yapılması hususu da yer alıyor."

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
İsabetli olmuş aşı olmayanlar hiçbir yerde çalıştırılmamalı. Aşı olmayanlar toplu sağlığını da tehdit ediyor. Aşı olmayan adam hasta olmuş ölmüş acımam lakin çevresine de zarar veriyor
Aşı olanlar heryerde özgür şekilde gezip tatilini yapabilir öylemi bilmem farkındamisin ama nezamanki bu aşı olup sago sola tatile gitti aşı olanlar ondan sonra patladı vakalar ben ne tatile gitti. ne biryere gittim bugüne kadar ailemi hep korudum biryere göndermedim ve Allaha çok şükür o illete yakalanmadik simdu soruyorum suçlu benmiyim yoksa olduğu aşıyı ölümsüzlük aşısı sanıp aylak aylak tatil yapanlardami
İnsanları mecbur tutamazsınız..
Israil de vaka patlaması var sebebi aşı olanlar yüzde 90 aşı olanlar vaka olarak açıklandı sağlık bakanlığı yazıyor adamlar aşı olan turistleri yasakladılar açın okuyun
Cehalet böyle bir şey ibretle okuyun bu adamın yazdığını. Hala aşının bulaşmayın engellemediğini bilmiyor cahil adam. Arkadaşım AŞI BULAŞMAYI ENGELLEMEZ. YOĞUN BAKIMA DÜŞME ORANINI DÜŞÜRÜR. SU ÇİÇEĞİ AŞININ FAYDASI NEDİR? SANA SU ÇİÇEĞİNİN BULAŞMASINI ÖNLEMEK DEĞİLDİR. SU ÇİÇEĞİNİ HAFİF ATLATMANI SAĞLAR. ÖĞREN TAMAM MI? Gecenin bu vaktinde sana ne anlatıyorumki kafan basıp anlamayacaksın yine.
@yunus_macit_2021 % olarak kac biz kendi ülkemizi takip edemiyoruz siz israili nasıl takip edebiliyorsunuz. verileriniz güvenlimi gerçekmi?
Geri Dön