FİNANS

TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ TAKVİMİ 2023: TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman, hangi gün? Sonuçlar için kritik günler yaklaşıyor!

TOKİ İstanbul kura çekimi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama sonrası arama motorlarında yapılan araştırmalar hız kazandı. TOKİ 250 bin sosyal konut projesi kapsamında İstanbul’da 50 bin konut yapılacak. Bu konutlar Tuzla, Çatalca, Silivri Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler de inşa edilecek. Peki, TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte 2023 TOKİ İstanbul kura çekilişi takvimi ile ilgili detaylar...

TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ TAKVİMİ 2023: TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman, hangi gün? Sonuçlar için kritik günler yaklaşıyor!

TOKİ İstanbul kura sonuçları Çatalca, Arnavutköy, Esenler, Başakşehir, Tuzla, Silivri çekilişleri ile belli olacak. TOKİ 250 bin sosyal konut projesine başvuran vatandaşlar geçtiğimiz gün yapılan açıklama sonrası İstanbul kura takvimi hakkında araştırma yapmaya devam ediyor. Yapılan açıklamanın ardından çekiliş tarihleri netlik kazandı. Buna göre TOKİ İstanbul kura çekimi ilk olarak Tuzla için yapılacak. İşte ayrıntılar...

TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

İstanbul'da yapılacak 50 bin sosyal konutun kura çekim tarihleri açıklandı. Buna göre kuralar 16 Mart'ta başlayacak. TOKİ Tuzla'da 20.290 konut yapacak. Kura çekimi 16 Mart tarihinde başlayacak ve 29 Mart'ta sona erecek.
TOKİ Çatalca kura çekimi 30 Mart'ta gerçekleştirilecek. Çatalca'da 540 konut inşa edilecek.

toki-kura-sonuçları

TOKİ Silivri Selimpaşa'da yapılacak 200 konut için kura çekilişi 30 Mart'ta gerçekleştirilecek.
TOKİ Arnavutköy, Başakşehir, Esenler kura çekimi ise 1 Nisan'da başlayacak ve 19 Nisan'a kadar devam edecek. Bu üç ilçede toplam 28 bin 340 konut yapılacak.
Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek.
Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Gazilere (Kıbrıs, Kore) konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

toki

"En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.
Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20'isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.
Genç Vatandaşlara konut sayısının %20'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecek.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler