FİNANS

TOKİ’nin indirim kampanyasına nasıl başvuru yapılır? İşte başvuru tarihleri…

TOKİ tarafından açıklanan indirim kampanyası hakkındaki detaylar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvuralar 21 Nisan tarihinde başladı.

TOKİ’nin indirim kampanyasına nasıl başvuru yapılır? İşte başvuru tarihleri…

TOKİ’ye gelen yoğun talepler ile beraber geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yapılan kampanyanın başvuru tarihi 21 Nisan 2021 tarihinde başladı. TOKİ, aynı zamanda bu yıl borcunu peşin ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların ödemelerine ise %20 oranında indirim yapıyor.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI DETAYLARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl 21 Nisan 2021’de başlıyor.

TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapacak.
Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

toki konut

TOKİ KAMPANYASI BAŞVURU TARİHLERİ

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Nisan – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

toki

TOKİ KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI

  • İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.
  • Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor.
  • Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacaktır.
  • Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

2


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön