FİNANS

'Ücretsiz doğalgaz ve ÖTV'siz cep telefonu satışı' iddiası gündeme oturmuştu! Hazine Bakanlığı'ndan yalanlama geldi

Enflasyon başta gıda olmak üzere bir çok alanda etkisini gösterdi. Hükümet enflasyonun etkilerini gidermek amacıyla kolları sıvadığı öğrenilmişti. Buna göre Karadeniz doğal gazının evlere verilmeye başlamasıyla birlikte bir yıl süreyle gazın 25 metreküplük bölümünün ücretsiz olması ve bir defaya mahsus gençlerin aldıkları telefon ve tablet bilgisayardan ÖTV alınmaması iddia edilmişti. Hazine Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama geldi. İşte haberin detayları...

'Ücretsiz doğalgaz ve ÖTV'siz cep telefonu satışı' iddiası gündeme oturmuştu! Hazine Bakanlığı'ndan yalanlama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Karadeniz doğal gazının bir yıl boyunca belirli bir kısmının ücretsiz verilmesi ve bir defaya mahsus gençlerin aldıkları telefon ve tablet bilgisayar ÖTV alınmaması için çalışma başlatıldığı iddia edilmişti.

BİR YIL ÜCRETSİZ OLACAK

Karadeniz doğal gazının mart ayında sisteme verilmeye başlanmasından sonra bir yıl süreyle vatandaşın evinde kullandığı gazın 25 metreküplük bölümünün ücretsiz verilmesine ilişkin çalışma yapıldığı, maliyet hesaplamaları sonrasında nihai kararın verileceği öğrenilmişti.

thumbs_b_c_a05f06544ae6cbfd9f55217322d48c92

ÖTV'SİZ SATILACAK

Ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere gençlerin aldıkları telefonların ve tablet bilgisayarların ÖTV'siz satılacağı iddia ediliyordu. Alınan cihazların ise üç yıl süre ile satılamayacağı belirtilmişti.

thumbs_b_c_63b9bf7cdea9d4c7f2522fad76c5ccee

HAZİNE: BÖYLE BİR ÇALIŞMA YOK

Hazibe ve Maliye Bakanlığı'ndan çok konuşulacak iddiaya açıklama geldi. "'Telefon ve tabletlerden ÖTV alınmayacak'şeklinde haberler ile ilgili bilgi paylaşımı gereği duyulmuştur. Gündemde böyle bir çalışma bulunmamaktadır" denildi.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler