FİNANS

Yeni Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Merkez Bankası Başkanlığı görevine getirilen Şahap Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama geldi. Öte yandan Kavcıoğlu'nun göreve gelmesinin hemen ardından durum değerlendirmesi yapmak üzere akşamüstü banka genel müdürleri ile bir toplantı yaptı.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama

Resmi Gazete'de dün yayımlanan karar ile Merkez Bankası Başkanlığı'na getirilen Şahap Kavcıoğlu, sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Kavcıoğlu açıklamasında şunları ifade etti:

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Kanun’la belirlenmiş görev ve yetkiler çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir.

Enflasyondaki gerileme, ülke risk primlerindeki düşüş ve finansman maliyetlerindeki kalıcı iyileşme yoluyla makroekonomik istikrarı olumlu etkilerken, yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı arttırıcı sürdürülebilir büyüme için de gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Bu bağlamda Para Politikası Kurulu toplantıları, daha önce kamuoyuna ilan edilen takvime uygun şekilde yapılacak olup uygulanacak politikalarda şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda tüm paydaşlar ile iletişim kanalları etkin bir şekilde kullanılacaktır."

BANKA MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Reuters'ın haberine göre Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu göreve gelmesinin hemen ardından durum değerlendirmesi yapmak üzere bugün akşamüstü banka genel müdürleri ile bir toplantı yaptı.

TOPLANTI SONRASI TWEET

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu sosyal medya hesabından, "Türkiye Bankalar Birliği yönetimindeki banka genel müdürlerimizle çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Paydaşlarımıza verdikleri destekler için teşekkür ediyorum." açıklamasını yaptı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 100 yorum
önceki başkan gider ayak Faizleri yükseltti. Faizler yükseldi diye İktidara saldıranlar; MB başkanı görevden alındı diye bukez yine İktidara Saldırdı. Kuduz köpek gibiler Ne yapsan kurtuluş yok! Saldırıyorlar
Faizler yükseldiği zaman; Erdoğan'ın sözlerini noktasına kadar kopyalayıp " Faiz yükselirse Enflasyonda yükselir" deyip ekonomi dersi veren yorumcular; Faizleri yükselten MB başkanı görevden alındı diye Yine Erdoğan'a Saldırıyorlar.
Milletimizin Aile yapısına , örf ve adetlerine uygun olmayan İstanbul Sözleşmesini haklı olarak eleştirenler; İstanbul Sözleşmesinden Çekildigimiz için yine Erdoğan'a Saldırıyorlar !!! PKK bitti bitecek hâle geldi diye fırsat bulsalar nerdeyse PKK bitmesin diye Dağa Çıkacaklar.. nereye saldıracaklarını şaşırdılar Kudurmuş Köpek Gibiler
adami oraya koyanda faiz yukseltende gorevden alan da ayni kisi senbunu anlayaniyorsun. sorun da bu zaten
soruyorum o halde size. Bunlarin sorumlu su kim? Erdogan degil se.
naci tayyipten habersiz yükseltti dimi 2 puan faizi...!, akıl tutulmasi
Hatice değilde netice ??? ekonomi düzelecek mi??
başkan senin yapacağın birşey yok ağababaların doymak bilmiyor sende kurtramazsın
Merkez bankası şamaroglanına döndü
Geri Dön