FİNANS

Çeşme Belediyesinden 10 milyonluk arsa satışı

Mülkiyeti Çeşme Belediyesi’ne ait olandeki taşınmaz için arsa satış ihalesi yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan ihale ilanında, mülkiyeti Çeşme Belediyesinde olan ve İsmet İnönü Mahallesi’nde yer alan taşınmazın satışı yayımlandı. İlanda arsanın muhammen satış bedelinin 10 milyon lira olması ise dikkat çekti.

Çeşme Belediyesinden 10 milyonluk arsa satışı

Bugün yayımlanan Resmi Gazete ihale ilanında, Çeşme ilçesi İnönü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmazın, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35. maddesinin (a) bendine göre kapalı teklif usulü ihale ile satılacağı duyuruldu.

İHALE ÖĞLEDEN SONRA YAPILACAK

Çeşme Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonunda, ihale komisyonunca 16 Kasım 2021 tarihinde saat 14.00 itibari ile yapılacak olan ihaleyi kazanan kişi ya da kurumdan taşınmazın satış bedeli, ihale onayının alıcıya tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde peşin olarak tahsil edilecek.

BEDELİ 10 MİLYON LİRA

6392 parsel içerisinde yer alan arsanın büyüklüğü 3 bin 551 metrekare olarak açıklanırken, fiili durumu ise boş olarak yer aldı. Arsanın muhammen satış bedeli ise 10 milyon lira olarak ilanda yer alırken, ihaleye katılmak isteyen kişilerin ödeyecekleri geçici teminat bedeli ise 300 bin TL olarak belirtildi.

Kredi Hesaplama


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön