FİNANS

Coinbase, en az 6 bin müşterisinden kripto para çalındığını açıkladı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, bilgisayar korsanlarının en az 6 bin müşteriden kripto para çaldığını bildirdi.

Coinbase, en az 6 bin müşterisinden kripto para çalındığını açıkladı

Kaliforniya Başsavcısı Rob Bonta, Coinbase'in saldırıdan etkilenen müşterilere gönderdiği bildirim metnini paylaştı.

Söz konusu bildirimde, siber saldırının mart ile 20 Mayıs arasında gerçekleştiği, bilgisayar korsanlarının hesaplara erişmek ve Coinbase ile ilişkili olmayan kripto cüzdanlarına para aktarmak için şirketin SMS ile doğrulama güvenlik sürecindeki bir açıktan yararlandığı aktarıldı.

OLTALAMA YÖNTEMİ

Coinbase hesabına erişilmesi için üçüncü tarafların müşterilerin hesabıyla ilişkili e-posta adresi, şifre ve telefon numarasını bilmesi ve kişisel e-postalarına girmesi gerektiği belirtilen bildirimde, bu bilgilere nasıl erişildiğinin henüz belirlenemediğini, bu tür eylemlerde genellikle oltalama yönteminden yararlanıldığı ifade edildi.

EN AZ 6 BİN MÜŞTERİ

Bildirimde, en az 6 bin Coinbase müşterisinin hesaplarından para çekildiği kaydedildi.

Olayın fark edilmesiyle SMS ile hesap kurtarma protokollerinin güncellendiği, hesapların kontrolünün yeniden kazanılması ve kaybedilen fonların geri ödemesi için müşterilerle birlikte çalışıldığı bildirildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bitcoin tam yükseldi hack haberleri başladı
Şirket bütün zararı karşılar olur biter insanların güvenliğini sağlamak zorunda sonuçta.
milletin anasını ağlatıyorlar.kazanan kişiler bar ufakta olsa takibini yapıp kazanıyorlar ama başkalarıda iple kendini asıyor intihar ediyor.yapmayın bırakın bu işleri arkadaşlar.
Geri Dön