FİNANS

Otomotiv sektöründe çip sorunu bitmiyor: Subaru yarı iletken çip nedeniyle ABD'deki üretimi durdurdu

Subaru yarı iletken çip tedarikindeki problem nedeniyle ABD'deki tesislerinde üretimi durdurdu.

Otomotiv sektöründe çip sorunu bitmiyor: Subaru yarı iletken çip nedeniyle ABD'deki üretimi durdurdu

Japon otomobil üreticisi Subaru, yarı iletken çip tedarik problemi sebebiyle ABD'deki tesislerinde üretime geçici olarak ara verdiğini açıkladı.

OTOMOTİV ÜRETİCİLERİ ZOR DURUMDA

Kamu yayıncısı NHK'nin haberine göre, akıllı telefon ve 5G ağ ekipmanlarına yönelik artan çip talebi sonrası, otomobil üreticileri tedarik sıkıntısı çekmeye devam ediyor.

Subaru, motor ve fren sistemlerinde kullanılan çip tedariki problemi nedeniyle, ABD'nin Indiana eyaletindeki tesislerinde imalata ara verdiğini duyurdu.

Nisan ayı sonuna kadar üretimi askıya alınan tesis, firmanın Japonya içi ve dışındaki toplam üretim hacminin yüzde 40'ını oluşturuyor.

AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
beter olsun hepsı batsın yok olsunlar
"ikinci el arabalar pahalı, almayın" cı büyük ekonimistler ??? Ne diyonuz bu işe... siz beklemeye devam edin yakında size beleş araba verecekler mişşşş!!!
galerici dadanmis buraya yada bitane arabasi var onunla ortaya dusmus
@eminalikurt Araba almasınlar. Otobüse binmek zor bir şey değil. Akaryakıtı, kaporta masrafları, şusu busu derken bin bir türlü yük altına girip sonra da param yok diye ağlanan insanları anlamıyorum. Evlerinde bir kurutma makinası olmaz. Çamaşırları bile yola asarlar ama altlarında son model arabalar olur.
NE ÇİP İMİŞ BE.ÇEKİRDEK ÜRETMEK YERİNE ÇİP ÜRETMEK LAZIM. Şaka bir yana ülkemizin ihracatta lokomotif sektörü otomobil ve otomobil yedek parça ihracatıdır. ÇİP üretmek teknoloji devi ülkeler için dahi problem ise acaba diyorum bu işin perde arkasında hangi oyun ve tezgah var.Üretilebilen bir mal olan çip üretimini arttırmak için hem finansman hemde insan kaynağına çok çok fazlasıyla sahip olanların neden bunu yapmadıkları birgün elbette ortaya çıkacaktır.
Geri Dön