Enerji Bakanlığı tasarruf için öneriler! 700 TL kar edebilirsiniz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, "Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın" sloganıyla hazırlatılan kamu spotunda, alınacak birtakım önlemlerle enerjide yıllık 700 liraya kadar tasarruf sağlanabileceği belirtildi.

Bakanlık, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamaya ilişkin ip uçlarını, yayınladığı kamu spotuyla duyurdu.

Çocuklarda enerji verimliliği hakkında bilinç oluşturma, yetişkinlerde ise farkındalık yaratma amacıyla diğer kamu spotlarından farklı olarak 3D animasyonlar da kullanıldı.

Söz konusu spotta, bina yalıtımı, aydınlatma ve tüm ev aletlerinde verimli ekipman dönüşümüyle faturalarda bir yılda yüzde 28'e kadar tasarruf sağlanabileceği vurgulandı.

Kullanılmayan elektronik eşyaların prizden çıkarılması gerektiği belirtilen kamu spotunda, ortam sıcaklığını 21 dereceye düşürmek ve fazladan yanan ışıkları söndürmek gibi önlemlerle yılda 700 liraya yakın tasarruf edilebileceği belirtildi.

Sloganı, "Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın" olan spot hafta boyunca ülkede enerji verimliliğine dikkati çekecek.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
kayıp kaçak bedeli,trt payı,sayaç okuma bedeli gibi saçma fazlalıkları kaldırırsanız zaten vatandaş kara geçer başka birşeye gerek yok
ÇOK ZAM YAPTIK VATANDAŞIN SIRTINDAKİ YÜK KATMERLİ OLDU DEMİYORSUNUZ SAÇMA SAPAN VİDEOLAR YAYINLIYORSUNUZ, SİZİN BU TASARRUF POLİTİKALARINIZDA HEP VATANDAŞ MI KEMER SIKACAK ? HEP VATANDAŞ MI DİŞ SIKACAK? ZATEN VATANDAŞ K...I TUTAMAZ OLDU...
vatandaşa akıl vererek yardımcı olmayın zamları kontrol altına alın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler