Mardin İŞKUR’dan 150 kişiye iş imkanı

İŞKUR Mardin İl Müdürlüğü, COMDATA Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri AŞ arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında çağrı merkezi müşteri temsilcisi kursu düzenleyecek.

Mardin İŞKUR’dan 150 kişiye iş imkanı

Türkiye genelinde her ilde yaygınlaşmaya başlayan MEGİP uygulamaya geçti. İŞKUR Mardin İl Müdürlüğü tarafından başlatılan kursa 150 kişi katılacak.

Protokolün önemine değinen İŞKUR Mardin İl Müdürü Mehmet Akın, MEGİP'in geçerli olduğu süre boyunca işverenlerle ile İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki iş gücü, işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile yetiştirilmeye çalışılacağını söyledi. Akın, bu sayede hem işverenler hem de iş arayanlar arasında iletişim sağlanacağını sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
İş kur sadece torpili işçi alıyor eğitim verse ne olur vermese ne olur iş kurunda reklaminiyap mayın millet ne oldugunu biliyor
İş kur sadece torpile işçi alıyor kura mura yok torpilin varsa çalışırsın
geçenlerdede yazdım ölen bir çok el işçiliği mesleğimiz var hemde öyle çok ta büyük sermayeler gerektirmeyen işler var yanlızca bu işi yapanlar için rahatça ürettiklerini belli bir zaman vergiden muaf olarak satabilecekleri yerler lazım ve bu meslekleri öğretecek kurumlar lazım belediyeler iş kur bünyasinde valiliklerce açılacak kurslar lazım tek şartta işsiz kimselerin kurslara müracatları olmalı hobi için gelinmemeli işsizlik böyle yok olur enazından işsiz kimselerin ceplerine geçinebilecekleri bir para girmiş olur belli bir süre sonrada vergi levhası alınır bu kimseler tarafından
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler