Migros hissedarları Kenan Investments ve Moonlight Capital pay satışı için Citigroup ile sözleşme imzaladı

Migros hissedarlarından Kenan Investments ve Moonlight Capital KAP'a yaptıkları açıklamada şirketteki toplam yaklaşık yüzde 10 payı temsil eden 18.1 milyon lira nominal değerli payın yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satışı için Citigroup ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Migros hissedarları Kenan Investments ve Moonlight Capital pay satışı için Citigroup ile sözleşme imzaladı

Migros hissedarları Kenan Investments ve Moonlight Capital şirkette pay satışı için Citigroup ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

İki şirket daha sonra ikinci bir açıklama yaparak, satılacak payların miktarının artırılmasına karar verildiğini duyurdu.

Şirketlerden KAP'a yapılan son açıklamaya göre, Kenan Investments ve Moonlight yeni anlaşma uyarınca Migros sermayesinin yaklasık toplamda yüzde 11.1'ini temsil eden yaklaşık 20 milyon lira nominal değerli kısmının yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satısına karar verdi.

Açıklamaya göre, satışın gerçeklesmesi halinde Moonlight Capital'in şirkette herhangi bir payı kalmayacak.

Kenan Investments'ın payı ise yaklaşık yüzde 11.8 olacak. Buna göre BC Partners’ın istiraklerinin yönettigi fonların da Migros'taki toplam payının yaklasık yüzde 11.8 olması bekleniyor.

Açıklamaya göre satış fiyatı, bedeli nakden ve peşinen devir tamamlandığında ödenmek üzere pay başına 22.50 TL olarak belirlendi. Devrin 29 Kasım'da tamamlanması bekleniyor.

KAYNAK:REUTERS

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
migros ve migros ürünlerinde bizim kimyamizla oynandığını düşünüyorum alisveris yapmiyorum
sanki yerliymişte yabancıya hisse satıyormuş!!!
Migros çok pahalı bir market oldu artık. Toptan ürün almalarına rağmen bu avantajı müşteriye yansıtmıyorlar. Mesela aynı su, kuruyemiş, peynir, vs. mahalle bakkalında bile daha ucuz. Ayrıca küçük gramajlı ürünleri ve alternatif hesaplı markaları rafa koymuyorlar bile.
KOÇ ZAMANİNDA PERSONELİNE MUAZZAM BİR MAAŞ ORTAMİ SAGLAYAN GİYİMİNDEN YEMEGİNE DÖRT DÖRTLÜK BİR İŞ ORTAMI OLAN MAGAZAYDİ SİMDİ ESER YOK. ESKİ Bİ CALİSANİ OLARAK SOYLUYORUM
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler