BOTAŞ'tan gaz fiyatına yüzde 50 zam

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ tarafından doğalgazdan elektrik üreten santrallerin kullandığı gazın fiyatına yüzde 49,5 zam yapıldı .

BOTAŞ'tan gaz fiyatına yüzde 50 zam

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından elektrik üretim santrallerinin kullandığı gazın fiyatına 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 49,5 zam yapıldı. Söz konusu santrallerin aldıkları gazın ödemesi de artık dolar üzerinden yapılacak.

YAZI GÖNDERİLMEYE BAŞLANDI

Edinilen bilgiye göre, BOTAŞ doğalgazdan elektrik üreten santrallere fiyat artışına ilişkin yazı göndermeye başladı.

Söz konusu yazıda, doğalgazdan elektrik üreten santrallerin satın aldığı bin metreküp gazın satış fiyatının yarından itibaren bin 312 lira 20 kuruş olacağı ifade edildi. Böylece, daha önce bin metreküpü 877,6 liradan satılan gazın fiyatında yüzde 49,5 artış oldu.

Yazıda ayrıca BOTAŞ'ın, sattığı doğalgazın ödemesini artık dolar üzerinden alacağı belirtildi. Bunun için bugün itibariyle ABD dolar kuru 4,86 lira olarak baz alındı. Sonraki ödemelerde Merkez Bankasının işlemin yapıldığı günkü dolar satış kuru baz alınacak.

ELEKTİRİK FATURASINA ZAM GELDİ

BOTAŞ’ın elektrik üretim amaçlı kullanılan doğal gaz fiyatına 1 Ağustos 2018’den geçerli olmak üzere yüzde 49,5 gibi çok ağır bir zam yapmasının ardından evlerde kullanılan elektriğe de zam geldi. Elektrik fiyatları, bugünden (1 Ağustos) itibaren geçerli olmak üzere meskenlerde yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 14 arttı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 181 yorum
akp nşn iktidarda kalma bedelini herkes ödeyecek tek farkla,akp yandaşlara aktardığı paralarla bu bedeli fazlasıyla aktaracak olan garibana olacak fakat en büyğk dedteği de hep o faribanlardan alıyor,Ver mehteri nokta com.
hani güzel günler göreceğiz dediler nerdeeeeeeee
işte bunlar güzel günleriniz
yorum alalım akape seçmeni akkoyunlardan
Kahramanın koyunu sonra çıkar oyunu ,seçimden önce çok söyledik bunları ama dinletemedik , hadi bakalım
süper olmuş devam
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler