Bu meslekler köşeyi dönecek

CNBC.com geleceğin en iyi en kötü mesleklerini sıraladı.

Çalışma istatistikleriyle alınan verilere göre belirlenen sıralama 2026'ya kadar size ışık tutabilir.

Geleceğin en iyi ve en kötü meslekleri belli oldu!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
en büyük köşeyi dönen meslek DAMAT olmak ama bay recebin damadı
@jomba sen zaten bu kafayla ancak sokağın köşesini dönersin
@jomba kılıçdaroğluna damat ol,bak ne köşeler dönersin
Resmen saçmalık! Tekstil çalışanını gereksiz işler kategorisine sokmuşlar, satış pazarlama vb. peki bunlar olmadan piyasa nasıl dönecek ? Hele tekstil çalışanı olmazsa ? ! yapraklamı dolaşacaksınız ? : ))))) her sektörden çalışan ve girişimciye ihtiyaç vardır kısaca. Boş işler bunlar.
@sredinomm Boş demiyor. Para kazanamayacak diyor. Zaten simdi de kazanamıyor. iki kuruşa gece gündüz çalışıyor tekstil çalışanı.
@sredinomm Tekstil çalışanın yerini makine alacak satış pazarlamacı zaten bitti sanal pazar var artık..
@sredinomm Arkadaşım tekstil çalışanlarının yerini yapay zeka alıyor artık. Ben senin yapacağın işi yapan robotun yazılımını yazıyorum. Endüstri 4.0'e geçmiş ülkeler var, bir tekstil çalışanının yaptığı işin çoğunu yapan robotlar üretmişler. Bu liste gelecekte en çok kazandıracak meslekler kapsamında yazılmış. O yüzden uygulama geliştirme 1. sıraya konmuş çünkü bir çok meslekte yapay zekaya geçilecek. bilgi işlem, acentecilik, bankacılık, şoförlük gibi bir çok mesleğin yerini yapay zekalı robotlar alıyor. Türkiye için bu çok uzun bir süreç olabilir ama Avrupa için max 7-8 yıl.
@sredinomm herşeyi artık makinalar yapıyor
geleceğin mesleklerinin hepsi soyut ve üretime dayalı değil!
peki iyiside kötüsüde sonuçta insan ve bunların hepsi iyi kazanıp iyi ve sağlıklı gıdalar almak zorunda bence geleceğin en iyi ve kazançlı mesleği bilinçli çiftçilik olacak çünkü, para yenmez ama sağlıklı gıda için bayağı bir ödeme yapılır diye düşünüyorum
Demek bilişim okuyun
KÖŞEYİ DÖNMEK İSTİYOSAN KENDİ İŞİNİ YAPACAAN ! PATRON HİÇ BİR ZAMAN PARAYI SENLE PAYLAŞMAZZ ! METRESİNE JEEP ALIR AMMA SANA 3 KURUŞ FAZLA VİRMEZZZ !!!!!!
Bu meslekler türkiyede olmaz. Türkiyede en iyi meslek Yalakacılık.
@celalettin_erbulut_2018 harf sırasına göre numara ver hepsini topla 100 eder. Hiç bir yerde hele ülkemizde en geçerli gruptandır ve kaybetmezler.
TÜRKİYE DE MESLEK OKULLARI.. ÇOK AZ.. NERDEYSE.. HERKESİN HEDEFİ.. . DEVLET MEMURU OLMAK.
Resmen sefilleri yazmışsınız bunlarmı çok para kazanıyor bire siyaseti koyun gerisi tefarruat
tıp tercihlerim arasında olmaz, bir can güvenliğin yok, iki okuması zor, üç öyle dışarıdan görüldüğü gibi kolay değil çalışmak, birçok okuyan ve çalışan pişman
Uygulama geliştiricisiyim ve 10 yıllık yazılımcıyım. Benim işimi 1. sıraya koymuşsunuz ama Türkiye'de sürünüyorum desek yeridir. Fransaya ilk gittiğimde bir şirket için nabız ölçme, adımsayar gibi özellikleri olan basit bir sağlık uygulaması yazarak 7000 euro kazanmıştım. ek olarak play store'daki her satış başına komisyon alıyorum uygulamadan. Türkiye'de ise uygulama geliştirmenin ne ortamı var ne şartları var ne alıcısı var. Ne de işe saygı var.
Yazdıklarınız Amerika ve avrupa ülkeleri için doğru olabilir. Türkyede en kazançlı meslek politikacılıktır. Düşünsene iktidar partisi ilçe başkanısın keresteden başka bir şeyden anlamazsın ama seçildiğin için kaymakamı da valisi de her türlü bürokratı da devlet bankacısı da o muhteşem daha önce eşi benzeri görülmemiş vecizeler yumurtlayacak ağzına bakar. Ne gerek var üniversite falan okumaya. Bu dünyada işi iştir politikacının.Öbür tarafı biraz endişeli ama gidip te geri gelen olmadığı için mesela sülümanın,turgutun durumunu falan bilmiyoruz. Bişey diyemeyiz.
bizim 2026 yi beklemeye ihtiyacimiz yok ztn 2023 den sonra tum dunyaya diz cokturcez degilmi reyiz hele bir tofas tadinda elektirikli otomobilleri piyasaya surelim korkun ulen bizden
Fizyoterapistim , ve mesleğimin dünya çapında daha üst seviyelere ve saygıya erişeceğine inanıyorum.Ancak Türkiye'de(maalesef)hakettiği yere asla gelemez ..
dünya ölüyor ormancılık rövaşta olacak bak görecen
eskortluk
üretime dayalı hiçbir mesleğin kötüsü yoktur üretmeyen ülkeler yok olmaya mahkumdur
Geleceğin en güzel mesleği gözlükçü veya göz doktoru. çünkü telefon ve bilgisayar gözleri bitirecek
sanayi 4.0 dan dolayı 20 yıl sonra milyonlarca insan işsiz kalacak. O yüzden mühendislik okuyun okutun ! özellikle mekatronik mühendisliği.
@fellifelis çünkü çoğu mesleğin yerini yapay zeka alacak. özellikle bilgi işlem konusu yapay zekaya devredilecek. memur arkadaşlar kusura bakmasınlar.
kanun koyucu 1. sırada olmalıydı
@sahinimrez türkiyedeki zengin eden mesleklerle karıştırdın galiba listeyi.
bu meslekler köşeyi dönecek diyorsunuz.. dolar simgesi dolarlı maaş. reisde greve gidiyor dolarlı insan görmeyim diyor
Yeni çağın en iyi mesleği silah üretimi ve hırsızlık tabiki büyük oynacayacaksın.
BİZDE 10 ÇOCUĞU OLAN VE HEPSİ İŞ GÜÇ SAHİBİ OLAN AMCAYA TEYZEYE SORSAN TÜM ÇOCUKLARI İŞSİZ..! ÇÜNKÜ HİÇBİRİ DEVLET DAİRESİNDE MEMUR DEĞİL,MEMUR DEĞİLSE İŞSİZDİR MANTIĞI VAR BİZDE..HERKES OKUYUP MASABAŞI İŞ İSTİYOR,KİM TEMİZLİK YAPACAK,YEMEK PİŞİRECEK,İNŞAATLARDA DÜKKANLARDA SOKAKLARDA KİM ÇALIŞACAK,ARABAN YADA KULLANDIĞIN BİR CİHAZ BOZULDUĞUNDA KİM TAMİR EDECEK..? HEPSİNİ BİR KENARA BIRAKTIM,HERKES DOKTOR MİMAR MÜHENDİS MÜDÜR OLURSA,YİYECEKLERİMİZİ KİM ÜRETECEK.?
SON SÜRAT CEHENNEME GİDİYORUZ..BU YÜZDEN GELECEĞİN MESLEĞİ TERÖRİSTLİK,DOLAR SPEKÜLATÖRLÜĞÜ,OTOPARK MAFYASI,EMLAKÇILIK,BANKACILIK,ALKOLLÜ İÇECEK BAYİLİĞİ,SEKS SHOP İŞLETMECİLİĞİ VE TIPBİ HADIM UZMANLIĞI (çocuklara taciz o kadar çoğaldı ki,yakında bu uzmanlara ihtiyaç olacak)..
En feci meslek sağlıkta hasta müracaat'tır.Korkunçtur.Bu millet cehaletten gaz çıkarsa bile hastaneye koşuyor.Hasta müracat kabustur, ikinci,market kasiyerliği dir, üçüncü ev ev pazarlamacılıktır hepsine lanet olsundur...
Bence geleceğin mesleği YEMİNLİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ. Heryerde inşaatlar yapılıyor ve ve inşaat sahibi en az 2-3 bu mühendise gidip onay alması gerekiyor.
EY ANNE BABALAR ÇOCUKLARINIZ EN İYİ YERLERDE OKUSUN,EN İYİ MESLEĞİ SEÇSİN DİYE KENDİNİZİ YIPRATMAYIN..TAŞIMA SUYU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ,EVLADINIZ SALAKSA YADA TEMBELSE BIRAKIN YOLUNU BULSUN..BEN MESLEK LİSESİ ELEKTRİK BÖLÜMÜNÜ OKUDUM,ZORLAYA ZORLAYA OKUDUM,İLKOKUL 1.SINIFDA ÇİFT DİKİŞ YAPTIM,LİSEYİ ZARZOR BİTİRDİM,AÇIKÖĞRETİMDE BİLE 3 SENEDE 2.SINIFA GEÇEMEDİM..HAYAT'A ATILDIM,KPSS'DE 83.199 PUAN ALARAK MEMUR OLDUM VE ŞİMDİ 5410 TL MAAŞ ALIYORUM..ÖZEL KOLEJLERDE OKUYAN,8 SENE TIP OKUYUP BU MAAŞI ALAMAYAN VAR..!
veteriner hekimliği en cok iş olanagı olan meslek
Geleceğin mesleği psikolojik danışmanlık ,çünkü gün geçtikçe psikolojisi bozulan insan sayısı artıyor, geleceği kurtarabilirsiniz
Diğer Haberler