FİNANS

25 Mayıs Dolar Kuru ne kadar? Bugün (25 Mayıs) Dolar ve Euro ne kadar oldu?

Yatırımcıların yakından takip ettiği Dolar ve Euro fiyatları, haftanın ikinci işlem gününde de merak ediliyor. Geçtiğimiz haftayı yükselişle tamamlayan Dolar, haftanın ilk işlem gününde günü 8,38 seviyelerinde kapattı. Euro ise son günlerde olduğu gibi 10,23 – 1,25 seviyesine yakın bir oranla günü kapattı. Dolar/Euro paritesine ise son üç ayda doların değer kaybı dikkat çekiyor.

Doların Euro karşısında son üç ayın en düşük seviyesinde bulunuyor. Yatırımcıların ise, ABD’deki yüksek enflasyona tamamen ikna olmamalarına rağmen, FED beklentileri devam ediyor. Yatırımcılar, yakın zamanda FED tahvil alımında azalmaya gideceğini öngörüyor, bu sebeple beklentileri önceki haftalardaki kadar yüksek ve güçlü değil.

Dolar endeksi, uzmanların kritik destek olarak nitelendirdikleri 90 sınırının altına inmesinin ardından yüzde 0,1 değer kaybıyla 89,9 seviyelerinde bulunuyor.

Uzmanlar, dolar endeksindeki zayıf görünümün gelişmekte olan ülke para birimlerini desteklediğini belirterek, dün Brüksel'de gerçekleştirilecek Avrupa Birliği Liderler Zirvesi ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey'in konuşmasının gündemin odağında bulunduğunu söyledi.

Gece saatlerinde alınan karar ile beraber, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş görevden alınarak, yerine Prof. Dr. Semih Tümen atandı. Bu durumun dolar fiyatlarında nasıl etkili olacağı ise ilerleyen saatlerde analistlerin takibinde olacak.

Dolar ve Euro fiyatları

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler