FİNANS

30 Temmuz Altın fiyatları: Bugün (30 Temmuz) altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu?

30 Temmuz altın fiyatları, FED’den gelen açıklamalardan sonra merak ediliyor. FED Başkanı Jerome Powell’ın para politikalarında dair esnek ton benimsemesini açıklamasının ardından, Ons altın fiyatı bir hafta sonra dün en yüksek seviyesi olan 1.818’e yükseldi. Şu an için Ons Altın, bir önceki kapanış seviyesinden yüzde 0,02 artışla 1.828 dolardan alıcı buluyor. Gram altın ise 30 Temmuz sabahı itibariyle 498 liradan işlem görüyor. İşte 30 Temmuz altın fiyatları…

30 Temmuz altın fiyatları, haftanın son işlem gününde de merak ediliyor. Gram altın bir süredir 495 – 505 arasındaki seviyesini korurken, 30 Temmuz sabahına 497 ile başladı. Çeyrek altın ise dün günü 815 seviyesinde kapatmasının ardından, bugün güne kapanış seviyesine yakın bir seviyede başladı. Peki, Gram altın ve çeyrek altın fiyatları ne kadar? 30 Temmuz altın fiyatları ne kadar oldu?

FED politikasında değişiklik yapılmaması, altın fiyatına destek veriyor. FED'in sona eren FOMC toplantısında varlık alım programında değişiklik yapmaması ve bu konuyu tartışmaya devam edeceğine işaret etmesi altını destekledi.

Altın fiyatının yükselmesinde küresel altın talebinin ikinci çeyrekte son 1 yıldaki en yüksek seviyeye ulaşması da etkili oldu.

Uzmanlar, ABD Doları'nda gözlenen zayıflığın sürmesi halinde, spot altın fiyatında yukarı hareketin 1830-1840 dolar aralığına kadar devam edebileceğine işaret etti.

Altın Fiyatları

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Siz ne çakal insansınız! Vatandaş kurban parası ve tatil masrafları için 9 günlük tatilde altın ve dolarını bozduracağını bildiğiniz için altın ve dolar fiyatını düşürüp ucuza topladınız şimdi yüksek fiyattan satışa geçtiniz. Fırsatçı grup yazıklar olsun size, vatandaşın alın teri haram olsun size.
Geri Dön